•  

    

    

    

    

    

    

    

     • 30 minút spomienok - 3.časť

      23. 4. 2021

      Naše spomienkovanie o škole sa blíži do finále! Privítame posledných hostí LIVE STREAMINGU "30 minút spomienok s..." a budú nimi majstri odborného výcviku zo študijného odboru grafik digitálnych médií:

      - Katka Krupová, ktorá bola pri začiatkoch tohto odboru a Daniel Mihok, exalliev a súčasný majster.

      Na ich spomienky sa ich budú pýtať maturanti Eliška Klinovská a Matúš Chovan.

      Sledujte nás v nedeľu o 19:00 na školskom YOUTUBE kanály.

     • 30 minút spomienok s don Ferdom Kubíkom

      20. 4. 2021

      Aké to je byť riaditeľom na novozaloženej škole? Ako nájisť žiakov, učiteľov, lavice či knihy?

      Pozrite si 2.časť nášho spomienkového streamovania. Aj keď naša zostava hostí nebola nakoniec kompletná, salezián don Ferdo Kubík sa s nami podelil o svoje cenné spomiekny na úplne začiatky našej školy.

      Ďakujeme don Ferdovi za všetko, čo spravil preto, aby sme tu aj my dnes mohli byť!

    • Prezentácia maturitných prác grafikov
     • Prezentácia maturitných prác grafikov

      16. 4. 2021

      Naši grafici sa každý rok prezentujú záverečnou prácou pred maturitnou komisiou. Už druhý školský rok však túto možnosť nedostali.

      Keďže nám tento slávnostný deň chýbal, rozhodli sme sa stráviť jedno dopoludnie online, kde štvrtáci predstavili svoju prácu spolužiakom, pedagógom, rodičom a kamarátom. Videli sme množstvo zaujímavých fotografií, tlačovín, moderných web stránok, videí a animácií.  Štvrtákom za ich prácu ďakujeme a prajeme veľa úspechov v ďalšom profesijnom živote.

      kolektív pedagógov odboru GDM

     • 30 minút spomienok - 2. časť

      16. 4. 2021

      Ďalšími hosťami nášho spomienkového LIVE STREAMU budú saleziáni: don Juraj Malý a don Ferdo Kubík. Boli to práve oni, ktorí boli pri začiatkoch vzniku našej školy.

      Kde vôbec nabrali odvahu založiť nejakú školu? Na ich spomienky sa ich bude pýtať moderátor - salezián Marek Vaško už túto nedeľu 18. apríla o 19:00 na školskom YOUTUBE kanály.

    • Máme potenciál! Pomôžte nám využiť ho!
     • Máme potenciál! Pomôžte nám využiť ho!

      14. 4. 2021

      Pred nejakým časom sa na našej škole rozbehol „projektík“, ktorého obsahom je vytvoriť sedem minútový film. Ako k tomu vôbec došlo?

      Naši pedagógovia, Andrej Konušík a Miška Štubňová, prišli s návrhom prepojiť divadlo s dostupnou technológiou, ktorou disponuje naša škola. Nečakane na to prišla ponuka zapojiť sa do filmového festivalu vo Francúzsku. A bolo rozhodnuté! Neváhali a pozvali všetkých študentov, z ktorých sa mnohí, vskutku talentovaní, zapojili a spoločnými silami sme sa pustili do práce. Tak vznikol školský tím "Film Crew". Ruka v ruke sme vytvorili hlavnú myšlienku a rozdelení na tímy pracujeme na rôznych úlohách.

      Momentálne je film vo fáze hereckého skúšania, v ktorom ochotne prispel svojimi skúsenosťami a radami aj študent VŠMU, Tadeáš Bolo, za čo mu patrí veľká vďaka. Tiež pracujeme na tvorbe storybordov, nahrávaní a skladaní vlastnej piesne a hudby. O pár dní už točíme "naostro" a do konca apríla musíme film spracovať a odoslať na festival. Tak nám držme palce! 

      Lucia Martinčová, I.GDM

     • 30 minút spomienok s Jankom Holubčíkom

      13. 4. 2021

      "Chcete vedieť ako sa mladí vedia dostať saleziánovi do počítača? Alebo ako nájisť v noci stratený kľúčik v kope snehu?"  

      Máme za sebou prvý spomienkový livestream k 30 výročiu založenia našej školy. Už ste ho videli?

      Naši moderátori exalliev Peťo a žiačka Terezka Jurekovci milým a vtipným spôsobom "vyspovedali" don Janka Holubčíka, ktorý si zaspomínal na svoje pôsobenie na škole, ale tiež porozprával o tom, čo považuje za dôležité v práci saleziána a vychovávateľa medzi mladými v školskom prostredí. 

      Ďakujeme Jankovi za jeho podelenie sa s nami a tešíme sa na ďalších hostí.

     • 30 minút spomienok - 1.časť

      9. 4. 2021

      ZAČÍNAME SPOMIENKOVANIE NA NAŠU ŠKOLU!

      Pozrite si 1. LIVE STREAM v nedeľu 11. apríla o 19:00 na školskom YOUTUBE kanály.

      Našimi prvými hosťami budú saleziáni:
      don Vilo Riško, bývalý riaditeľ školy a don Janko Holubčík, bývalý katechét školy a asistent na internáte.

      Moderujú súrodenci Jurekovci - Terezka, žiačka 1.GDM a Peťo, exalliev.

     • 30 rokov v službe mladým!

      7. 4. 2021

      Naša škola slávi tento rok 30. výročie svojho založenia!

      Chceme preto pozvať všetkých našich žiakov, rodičov, zamestnancov, exallievov, ale aj ďalších partnerov a priateľov našej školy, aby sa spojili spoločne s nami vo vďačnosti za týchto 30 rokov v službe mladým.

      Fotky, videá, on-line debaty a rozhovory, či svedectvá mnohých exallievov, rodičov a zamestnancov nám pomôžu lepšie si priblížiť a zaspomínať si na zaujímavé a dôležité momenty histórie školy. Protagonistami a tvorcami týchto aktivít budú samotní žiaci a zamestnanci.

      Počas apríla nám svoje svedectvo a skúsenosti so školou priblížia niektorí rodičia. Čakajú nás 3 on-line "spomienkovania" so zaujímavými hosťami a na konci apríla veľká SJOROZA súťaž. Oslavy však budú priebiehať v digitálnej on-line forme až do konca školského roka.

      Sledujte preto náš web a sociálne siete, aby Vám neušlo nič zaujímavé!

      SOŠ sv. Jozefa Robotníka

       

    • Mediálna gramotnosť – Nenechajte so sebou manipulovať
     • Mediálna gramotnosť – Nenechajte so sebou manipulovať

      18. 3. 2021

      V ponuke online vzdelávacích aktivít možno nájsť množstvo podnetných vecí. Isto medzi ne patril aj nedávny online workshop o mediálnej gramotnosti.

      O tom, ako sa tvoria a upravujú mediálne obsahy, ako fungujú mediálne spoločnosti, kto vlastní médiá, ako rozlíšiť komerčný obsah od spravodajského, ako odhaliť mediálne manipulácie a konšpiračné teórie, o tom a ešte o mnohom inom žiakom II.NDŠ  porozprávala lektorka Aneta Bednářová.

      Online workshop pre našu školu zrealizovalo OZ Cesty k podnikaniu v spolupráci s Akademii mediální gramotnosti.

      Verím, že vďaka hodnotnému obsahu workshopu, odkazom na rôzne  linky, filmy a seriály, ktoré hovoria o tejto problematike, budeme vedieť čítať a analyzovať mediálne obsahy, rozumieť im a využívať ich pre svoje potreby.

      Adriana Tvrdá

     • Filmárske "pokecy" č. 1 - OBRAZ A ZVUK

      16. 3. 2021

      Dnes v prvom Live streamingu o 19:00 na FaceBooku SOŠ sv. Jozefa Robotníka privítame dvoch zaujímavých hostí:

      • Andrej Konušík - po praktických skúsenostiach vo "full service" agentúre prišiel učiť na našu školu, venuje sa najmä videám, animácii, fotografii ale aj webom
      • Tomáš Fečo - náš exalliev sa vypracoval na kreatívneho videomakera, pracuje nielen za kamerou, ale tiež ako scénograf a strihač

      Naši moderátori, študenti 2. ročníka GDM Tadeáš Petrášek a Daniel Mokrýš sa ich budú pýtať na ich skúsenosti, tvorbu, ale aj záujmy a preferencie "za kamerou".

     • Live Filmárske "pokecy"

      15. 3. 2021

      FILMÁRSKI A FILMOVÍ NADŠENCI POZOR! 🤩🎥🎞️

      Máme pre vás hŕstku zaujímavých stretnutí o filmovaní! Ako sa tvorí námet, realizuje, nakŕúca či hrá? Týmto témam sa budeme venovať v našich Live FILMOVÝCH "POKECOCH"📺 

      Každý marcový utorok (16-23-30) o 19:00 na FaceBooku SOŠ sv. Jozefa Robotníka 

      Tešia sa na Vás naši hostia zo sveta filmovania a moderátori - študenti z odboru grafik digitálnych médií.

       

    • Online vyučovanie, tentoraz o kontajnerovej doprave
     • Online vyučovanie, tentoraz o kontajnerovej doprave

      15. 3. 2021

      Spolupráca našej školy s Katedrou cestnej a mestskej dopravy Žilinskej univerzity systematicky pokračuje aj v čase dištančného vzdelávania. Osobitne prínosná je pre študentov odboru dopravná prevádzka a nebolo to inak ani počas ostatnej online vyučovacej hodiny.

      Žiakov privítal vedúci katedry prof. Jozef Gnap, PhD. Tentoraz sme sa zaoberali témou kontajnerová doprava, ktorú prezentovali Ing. Peter Marienka a Ing. František Synák, PhD. Zaujímavé boli najmä informácie spojené s cestou kontajnera od odosielateľa na miesto určenia, či už cestnou, železničnou alebo lodnou dopravou do krajín alebo z krajín Európskej únie.

      „Kontajner precestuje doslova celý svet. Dozvedeli sme sa o rôznych kritériách na prepravu tovaru alebo ako sledovať tovar. Kontajner je prepravovaný najčastejšie na lodiach. Potom sa už často distribuuje cestnou dopravou na miesto určenia, “ zhrnul jeden z účastníkov online vyučovania.

      Ďakujeme a tešíme sa na pokračovanie tejto užitočnej spolupráce.

      Ing. Janka Funtíková, pedagóg

      Maroš Pjontek, žiak II. NDŠ