•  

    

    

    

    

    

    

    

     • Tábor CECHCAMP 2023 za nami!

      18. 7. 2023

      Skupina saleziánov a animátorov z našej školy aj tohto roku pripravila tradičný tábor CECHCAMP 2023.

      Podujatie sa odohralo od 5. júla do 8. júla 2023 tábor CECHCAMP 2023. Cieľom tábora bolo priblížiť žiakom základných škôl od Bratislavy až po východoslovenskú Terňu s ukončeným 6. a 7. ročníkom remeslá, v ktorých sa môžu vyučiť počas stredoškolského štúdia. Program ponúkol žiakom pútavé a akčné aktivity, ktoré im dali príležitosť spoznať nových kamarátov, osvojiť si hodnoty školy a spoznať saleziánov, vychovávateľov i majstrov v dielňach.

      Na tohtoročnom tábore sa v tomto roku stretlo 35 žiakov a animátorov a neopominuteľná skupina majstrov na dielňach. Zažili vodné hry, dobývanie pevnosti Boyard, zápoľenie v behacej hre Sever proti juhu či pretekanie na motokárach.

       V Strednej odbornej škole sv. Jozefa Robotníka slúžia dospievajúcim mladým ľuďom z celého Slovenska prostredníctvom pripravených pedagógov, saleziánskeho výchovného prostredia a moderných zariadení. Podporujeme ich v ľudskom, kresťanskom a odbornom raste tak, aby sa pripravili na zodpovedný život v spoločnosti a presadili sa na trhu práce. Výsledkom našej angažovanosti je dobré meno a ďalší rozvoj školy.

       

      Michal Žák SDB,
      vychovávateľ

    • Čas výletov
     • Čas výletov

      3. 7. 2023

      Po celoročnom snažení nastal čas výletov a spoločných triednych akcií zameraných na oddych, utužovanie priateľstiev a kolektívov. Koncoročné výlety sme poňali rôzne: jedni relaxovali v aquaparku, iní si zvolili opekačku, ďalší športovali, iní spoznávali... Veríme, že aj napriek nie vždy priaznivému počasiu, koncoročné výlety vyšli na jednotku. Tu je stručný prehľad toho, čo sme videli a zažili:

       

       

      Návšteva aquaparku

      Trieda I.A sa vybrala do auquaparku Tatralandia a aj keď trošku zapršalo, užili si vodné atrakcie a bazény do sýtosti.

       

      Šútovo

      Pekný výlet do Národného parku Malá Fatra v katastri obce Šútovo podnikli aj žiaci I. B. Po krátkej ceste vlakom, kde si overovali svoje umelecké schopnosti zabávači triedy Sebastián Janžo a kolektív sa premiestnili Šútovskou dolinou k vodopádu. Mohli sa kochať krásou prírody, sviežim vánkom vlhkého vzduchu. Po rýchlej sprche z prichádzajúcej prehánky na spiatočnej ceste sme sa šťastní a premoknutí vrátili domov. 

       

      Opekačka v Poluvsí

      Od pondelka do utorka strávili žiaci I.GDM spoločný čas na chate v Poluvsí. Cez deň bola možnosť hrať rôzne športy alebo zabávať sa inými spôsobmi. Keď sa zotmelo, opekali sme a spievali. Nasledujúci deň poupratovali a išli domov.

       

      Active centrum Bytča

      Nadstavbári z I. NDŠ si boli zahrať bowling a zacvičiť v posilňovni Active centra v Bytči. Nechýbalo pozvanie na pizzu ani prechádzka v areáli pôsobivého sobášneho paláca.

       

      Terchová

      Žiaci II. A mali v pláne absolvovať Jánošíkove diery smerom na Štefanovú, ale počasie sa postaralo o zmenu programu. Nakoniec sa vybrali na vyhliadku nad Terchovou a pozreli si aj plechového Jánošíka.

       

      Stráňavy pod Polomom

      Výlet s opekačkou spolili aj žiaci II. GDM, keď sa vybrali do Stráňav pod vrch Polom. Napriek tomu, že dážď visel z oblohy po celý čas, deň výletu si užili. Pršať napokon predsa len začalo, ale až keď už sedeli v autobuse smerom domov.

       

      Tatralandia

      Žiaci II. B sa tiež vybrali do Tatralandie pri Liptovskom Mikuláši. Počasie bolo ideálne, cesta v pohode. A hlavne všetci mali pekný zážitok, vyskúšali všetky tobogany a vodné atrakcie. Veľmi sa im páčilo...

       

      Oravská Lesná

      II. C sa zas vybrala na Oravu. Tentoraz sa rozhodli spojiť exkurziu v autoservise v Dolnom Kubíne, v ktorom pracujú aj traja naši exallievi s grilovačkou na chate v Oravskej Lesnej. Výlet bol plný hier, zábavy a debát do neskorej noci, ešteže bol na druhý deň hlavný bod programu relax v aquaparku Dolný Kubín.

       

      Košice

      Tretiaci grafici zamierili na východné Slovensko a spoznávali jeho metropolu – Košice s jej atrakciami. Nechýbalo nočné fotenie ani pozorovanie východu slnka. Dobre im padla pohostinnosť košických saleziánov, u ktorých prenocovali.

       

      Beáta Jarošová,
      učiteľka slovenčiny

    • Prekroč svoju digitálnu priepasť
     • Prekroč svoju digitálnu priepasť

      1. 7. 2023

      Pokračujeme v projekte Erasmus+ Prekroč svoju digitálnu priepasť a to čo sme sa naučili ponúkame ďalej. Po školení na Malte sme sa na škole začali venovať príprave tréningu so zameraním na digitálne zručnosti žiakov druhých ročníkov učebných odborov a prvého ročníka nadstavbového štúdia.

      Samotné tréningy sa uskutočnili v dňoch 1. - 2. júna a druhé 5. – 6. júna. Žiaci si pod dohľadom školiteľov napísali off-line aj online životopis, kriticky sa zamysleli nad digitálnym priestorom a nástrahami ktoré ponúka ako aj nad stopami ktoré človek v digitálnom priestore zanecháva, ale tiež nad vplyvom digitálneho sveta a sociálnych médií na duševné zdravie.  Školenia boli obohacujúce nielen pre žiakov, ale i pre samotných školiteľov, medzi ktorých patrili štyria pedagógovia našej školy: Adriana Tvrdá, Andrej Konušik, Ján Synák a Michaela Štubňová, jedna žiačka Terézia Jureková z III.GDM ttriedy a čerstvý exalliev Ján Murín. Veríme že žiaci tieto novonadobudnuté informácie použijú vo svojom profesijnom živote. V rámci projektu nás ešte čaká záverečné stretnutie a hodnotenie v Budapešti, o čom Vás budeme informovať neskôr.

       

      Ján Murín, exalliev
      Ján Synák, učiteľ