•  

    

    

    

    

    

    

    

    • Inovačný workshop
     • Inovačný workshop

      28. 10. 2021

      Slovenská inovačná a energetická agentúra v rámci národného projektu Zvýšenie inovačnej výkonnosti slovenskej ekonomiky – inovujme.sk pripravila pre našich žiakov inovačný workshop.

      Prostredníctvom hier, rozhovorov a testu kreatívnych schopností, sa naši žiaci učili kriticky myslieť, osvedčili si techniku kreatívneho myslenia alebo získavali vedomosti o inováciách. V závere workshopu mali aj osobnú skúsenosť s inovačným procesom priamo v reálnom prostredí, kde dostali úlohu, ku ktorej navrhovali najvhodnejšie riešenia. Svoje nápady následne odprezentovali pani riaditeľke. Veríme, že viaceré hodnotné podnety či nové impulzy nezostanú iba na papieri.

      Ako to už býva, že „po dobre odvedenej práci nás čaká odmena“ ani v tomto prípade to nebolo inak. Každý odchádzal nadšený, múdrejší a obdarený prezentmi.

      Adriana Tvrdá

    • Online  konferencia  READYCON  
     • Online  konferencia  READYCON  

      28. 10. 2021

      Posledný deň vyučovania pred jesennými prázdninami sa žiaci maturitných ročníkov zúčastnili na zaujímavom podujatí - konferencii  READYCON.

      Konferencia sa uskutočnila  v podobe  paralelných vysielaní podľa zvolenej oblasti z ponuky  šiestich tém. Žiaci II. NDŠ – Dopravná prevádzka si zvolili  tému Strojárstvo a žiaci  IV. GDM tému Informačné technológie. Študenti získali  prehľad o aktuálnych trendoch a možných scenároch vývinu na trhu práce tak, aby vedeli podnikať kroky, ktoré im pomôžu nájsť uplatnenie v rýchlo sa meniacom pracovnom prostredí.

      Ing. Janka Funtíková,
      vyučujúca

    • "SMS – Starý Mobil Sem"
     • "SMS – Starý Mobil Sem"

      25. 10. 2021

      Milí žiaci a rodičia,

      deň 14. október je vyhlásený za medzinárodný deň elektroodpadu. Pri tejto príležitosti sme sa ako škola  @sjoroza zapojili do celoslovenskej zberovej súťaže "SMS – Starý Mobil Sem!".

       

      Najúspešnejší žiaci súťažia o 50 nových tabletov (HUAWEI MEDIAPAD T5 10 LTE BLACK), predplatné environmentálneho časopisu Stromáčik a hŕbu krásnych knižiek.

      Koľko starých/nefunkčných mobilných telefónov žiak donesie, toľkokrát je zaradený do žrebovania. Z jednej školy môžu byť ocenení aj viacerí žiaci.

      Nádoba na zber telefónov bude umiestnená v kabinete grafika digitálnych médií, číslo dverí 220.

      Súťaž trvá len do 30. októbra.

       

      #sjoroza #sdb #zilina #zilinaregion #slovakia #recyklohry #mobil #zber

      SOŠ sv. Jozefa Robotníka

    • Turnaj Miška Magoneho 2021
     • Turnaj Miška Magoneho 2021

      25. 10. 2021

      Turnaj Miška Magoneho sa po ročnej pauze konal aj tento rok.

      Zúčastnili sa ho 3 tímy chalanov zo školského internátu. Dali si tieto názvy tímov - Kalirekords, Mikirekords a Jožkorekords, ktorý nakoniec skončil na prvom mieste. No víťazmi sme sa stali všetci. Už to bolo víťazstvom, že sme si mohli zahrať a užívať si napínavú atmosféru plnú emócií a vtipných chvíľ. Nakoniec sme sa pomodlili, poďakovali Bohu za úžasný futbal a urobili si spoločnú fotografiu.

      SOŠ sv. Jozefa Robotníka

    • Akčný víkend prvákov
     • Akčný víkend prvákov

      20. 10. 2021

      V dňoch od 15. do 17. októbra 2021 sa na našej škole uskutočnil Akčný víkend pre našich prvákov. Stretnutie sme začali zábavným večerom, kde sme rozdelení do skupín súťažili v rôznych zaujímavých aktivitách. Na ďalší deň sme sa zamýšľali nad rôznymi oblasťami,
      ako je napr. tajomstvo Boh, zlo a diabol, základy  kresťanstva a mnohé ďalšie. Poobede nasledovali športové aktivity, pri ktorých sme preverili silu kolektívu. Nechýbala svätá omša, skvelé jedlo, veľa hudby a zábavy. V nedeľu krátko po obede sme sa rozlúčili a tým ukončili náš Akčný víkend 2021.


      Terézia Jureková, II.GDM

    • 7. ročník turnaja o pohár riaditeľky školy
     • 7. ročník turnaja o pohár riaditeľky školy

      6. 10. 2021

      Už tradične sa na našom multifunkčnom ihrisku uskutočnil turnaj o pohár riaditeľky školy vo futsale.

      Turnaja sa zúčastnili žiaci jednotlivých ročníkov, ktorí proti sebe bojovali najprv v základnej skupine každý s každým a potom v semifinále, kde porazení hrali o tretie miesto a víťazi postúpili do finále. Vo finále sa stretli žiaci prvých a tretích ročníkov. Zápas bol veľmi vyrovnaný, ale až do poslednej sekundy viedli prváci, ktorí sa stali celkovými víťazmi turnaja. Žiaci si turnaj užili, zabavili sa na niekoľkých smiešnych situáciách, hrali ako jeden kolektív, ktorý tvoril jednu super partiu, a tou je SOŠ sv. Jozefa Robotníka. Poďakovanie by sme chceli venovať aj našej novej pani riaditeľke. Už teraz sa tešíme na 8. ročník turnaja. 

      Miroslav Kaleta