• Sme saleziánska škola, v ktorej sa žiaci osobnostne, odborne a duchovne pripravujú na život. Naša škola používa EduPage školský informačný systém. Prihláste sa Vaším kontom a skontrolujte si Vaše známky, rozvrh, suplovanie, preberané učivo a domáce úlohy na ďalší deň.
    • “Majte odvahu byť súčasťou Božieho sna, odvahu snívať s ním.” Svätý Otec František

    • Pozývame zákonných zástupcov našich žiakov triedy I.C na triedne rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční v piatok 29. 09.2023 o 14:30 hod. Tešíme sa na Vás. 👇

    • Novinky

      • Cesta do Francúzska sa stala skutočnosťou...
       • Cesta do Francúzska sa stala skutočnosťou...

        29. 6. 2022

        Vycestovať do Francúzska, navštíviť Paríž a Lyon! Sen, o ktorom sme dlho netušili, že sa môže stať skutočnosťou... No sny sa plnia! Nášmu školskému tímu Sjoroza FilmCrew cestu k novému dobrodružstvu zabezpečil minuloročný úspech na festivale FestiClip s filmom Bridge...

        Stalo sa! Počas apríla a mája sa všetky naše sily spojili, aktívne sme rozbehli kampaň na hľadanie financií, aby sa toto dobrodružstvo podarilo zrealizovať. Musím povedať, že štedrosť ľudí, ktorí nám ho umožnili, bola nesmierna a patrí im jednohlasné: ĎAKUJEME! A tak sme sa podvečer v stredu 8. júna s veľkým nadšením i prirodzeným rešpektom vybrali na našu dlho očakávanú cestu do Francúzska.

      • Exkurzia grafikov do tlačiarne Neografia
       • Exkurzia grafikov do tlačiarne Neografia

        24. 6. 2022

        Trieda III.GDM sa vo štvrtok 23. júna 2022 zúčastnila exkurzie v tlačiarni Neografia vo Vrútkach.

        Sprievodca všetkých žiakov spolu s učiteľmi J. Šebešom a A. Konušikom previedol celým komplexom tlačiarne. Všetci mali možnosť vidieť celý proces výroby knihy od jeho začiatku (dodanie dát od grafika) až po výsledný produkt – knihu, ktorá poputuje do rúk čitateľov z celého sveta.

      • Digitálni koordinátori sa školili
       • Digitálni koordinátori sa školili

        24. 6. 2022

        Školský digitálny koordinátor PaedDr. Ján Fábian SDB a koordinátorka spolupráce s IT Akadémiou Ing. Janka Funtíková sa v dňoch 16. až 18. júna 2022 zúčastnili na konferencii pre školských digitálnych koordinátorov v Novom Smokovci.

        Podujatie sa uskutočnilo v rámci národného projektu IT – Akadémia vzdelávanie pre 21. storočie. Na konferencii zazneli dôležité témy spojené napríklad s najmodernejšími trendmi v STEM vzdelávaní, ale i s otázkami, ako zatraktívniť vedu s vysokou pridanou hodnotou. Nechýbali panelové diskusie ani skupinová práca, kde sa účastníci zaoberali otázkami digitálnej transformácie školy. Pozornosť venovali tiež téme digitálnych kompetencií z pohľadu DigComp a DigCompEDU, mentoringu či koučingu.

       • Čo mi dalo ECDL TESTOVANIE? (škola - partner IT akadémie)

        21. 6. 2022

        „ECDL testovanie bola pre mňa nová a nečakaná skúsenosť. Bola to dobrá šanca objaviť, čo v oblasti využívania počítačových technológií viem a zároveň možnosť sa priučiť novým veciam. Učebný materiál, ktorý sme mali k dispozícii, bol podľa mňa veľmi prehľadne a dobre spracovaný tak, aby sa v ňom každý z nás vyznal a pochopil danú tému. Testy, ktoré sme už písali z daných modulov „na ostro“, boli tiež dobre spracované, aby mal každý šancu uplatniť sa. Zo začiatku to bol vcelku veľký stres, no po čase to zo mňa opadlo. Naučila som sa viac využívať dané programy a ich funkcie. Malo to určite svoje výhody, no zároveň aj nevýhody. Myslím si, že všetci sme si z toho niečo odniesli a môžeme byť vďační za túto skúsenosť.“

      • Konferencia „Ako začať ...“
       • Konferencia „Ako začať ...“

        13. 6. 2022

        Naša škola v spolupráci s OZ Cesty k podnikaniu zorganizovala 1. júna 2022 konferenciu venovanú začiatkom podnikania. Vystúpili na nej naši exallievi z rôznych oblastí podnikania a nechýbali medzi nimi ani súčasní študenti našej školy.

        Hostia priblížili všetkým účastníkom konferencie svoje skúsenosti z podnikateľských začiatkov. Porozprávali svoje príbehy o tom, ako začali, s akými prekážkami sa stretli, čo im pomáhalo znova vstať a nevzdať to až doteraz, podelili sa so svojimi plánmi, odhalili aj svoje súkromie.

      • Exkurzia na Unize
       • Exkurzia na Unize

        10. 6. 2022

        Dňa 7.6.2022 piati žiaci našej školy spolu s vyučujúcimi zo Žilinskej Univerzity overovali vplyv dekarbonizácie motora vodíkom na výkon, spotrebu a emisie vozidla, napätie na zapaľovacích sviečkach, ako aj tlaky vo valcoch.

        Žiaci sa aktívne zapájali do samotných meraní, či už išlo o využívanie vedomostí z teoretického vyučovania v praxi alebo praktické zručnosti, čo vysokoškolskí pedagógovia veľmi ocenili. Veríme, že podobných výskumov sa budeme môcť zúčastňovať aj v budúcnosti.

      • Mladý marketér
       • Mladý marketér

        6. 6. 2022

        Fakulta masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave zrealizovala súťaž s názvom Mladý marketér.

        Úlohou súťažiacich bolo previesť analýzu a navrhnúť marketing pre lepšie zviditeľnenie obce prostredníctvom rôznych marketingových nástrojov a techník. Po prečítaní marketingového zadania bolo zrejmé, že objektom môjho záujmu bude obec Oravská Lesná. Vďaka pani učiteľke Adriáne Tvrdej moja práca nadobudla aj správnu formu. Hoci som sa neumiestnil na prvých miestach, získal som čestné uznanie poroty. Som veľmi vďačný za cenné skúsenosti, ktoré som nadobudol pri vypracovaní práce.

      • Študenti SJOROZA sa podieľali na nahrávaní hymny k Svetovému stretnutiu rodín
       • Študenti SJOROZA sa podieľali na nahrávaní hymny k Svetovému stretnutiu rodín

        6. 6. 2022

        Desiaty ročník Svetového stretnutia rodín v Ríme má svoju hymnu aj v slovenčine. Jej názov je „Viera v Lásku v nás“. Autorom hudby pôvodnej verzie je Marco Frisina. Na vzniku slovenskej verzie hymny sa podieľalo množstvo osôb. Hlavnou autorkou aranžmánov pre hudobné nástroje a zbor a osobou, ktorá všetko riadila, je Barbora Brosová Lipková, dirigentka chrámového zboru La Famiglia zo Žiliny. Text prebásnila Andrea Heglasová. Nahrávanie hymny sa uskutočnilo v sobotu 9. apríla 2022 a podieľalo sa na ňom 50 spevákov a 15 inštrumentalistov. Slovenská verzia hymny spolu s videoklipom vyšla 17. mája 2022. Do tohto projektu sa zapojili aj saleziáni zo Žiliny a študenti s učiteľmi SOŠ sv. Jozefa Robotníka, ktorí zabezpečili technické nahrávanie hymny a tvorbu videoklipu.

      • Celoslovenské finále súťaže Young Car Mechanic 2022
       • Celoslovenské finále súťaže Young Car Mechanic 2022

        1. 6. 2022

        Dňa 28.5.2022 žiaci našej školy – Šimon Iwaniec a Lukáš Pjontek v národnom finále bojovali o titul najlepší mladý automechanik Slovenska.

        Národného finále sa zúčastnilo celkom 9 finalistov a čakalo ich 8 náročných úloh. Všetky úlohy boli zamerané na zručnosť, presnosť úkonu a profesionalitu. Z úloh môžeme spomenúť napríklad verifikáciu mechatroniky automatickej prevodovky ZF 8HP, výmenu rozvodového remeňa, kontrolu systémov aktívnej bezpečnosti ADAS. Okrem celkového hodnotenia boli súťažiaci ocenený aj za jednotlivé úlohy v ktorých uspeli. Lukáš Pjontek bol najlepší v overovaní funkčnosti mechatroniky automatickej prevodovky. Šimon Iwaniec bol najlepší dokonca až v troch úlohách a to výmena oleja v automatickej prevodovke, výmena motorového oleja, výmena rozvodového remeňa, vďaka čomu sa umiestnil na 1 mieste a ako jediný z finalistov pôjde reprezentovať našu krajinu do medzinárodnéh

      • Odovzdávanie maturitných vysvedčení
       • Odovzdávanie maturitných vysvedčení

        1. 6. 2022

        V piatok 27. mája sme sa rozlúčili s našimi maturantmi, ktorí si z rúk riaditeľky školy Janky Školovej prevzali maturitné vysvedčenia.

        V odbore grafik digitálnych médií úspešne zložilo skúšku z dospelosti 23 žiakov, v rámci nadstavbového štúdia - v odboroch dopravná prevádzka a drevárska a nábytkárska výroba zmaturovalo 27 žiakov.

      • Na Godzone konferencie sme zdvihli "Hlavu hore"
       • Na Godzone konferencie sme zdvihli "Hlavu hore"

        26. 5. 2022

        29. apríl - 1. máj Banská Bystrica. Cez víkend 29. apríla až 1. mája sme viacerí žiaci spolu so saleziánmi zatiahli na hlbinu na Godzone konferencii v Banskej Bystrici, ktorá niesla názov "Hlavu hore".

        V tomto čase vojny, korony, vlastných starostí sme boli pozvaní upriamiť hlavu hore k nebu. Prežili sme stretnutie s Bohom prostredníctvom chvál, či sobotnej svätej omše. Formovali nás reálne svedectvá, diskusie so vzácnymi ľuďmi v službe (charita, Ukrajina, pomoc ľuďom bez domova,..), prednáška o jednote, spovede. Nuda rozhodne nebola. Hot-dog party, kaviareň Dolinka, spevy, tance, oživili už tak požehnaný čas. Užili sme si spoločné momenty v Saleziánskom stredisku v Banskej Bystrici oslavou narodenín, zmrzlinou, pizzou, prechádzkou v Banskej Štiavnici a návštevou kalvárie. Bolo to miesto a čas kde sa chcem raz znova vrátiť.

      • No pain No Gain 
       • No pain No Gain 

        26. 5. 2022

        Po dlhých rokoch sa konečne organizovala súťaž na internáte aj v posilke, kde si mohli chalani zmerať medzi sebou svoju silu a vytrvalosť.

        Súťaž sa skladala z štyroch cvikov: bench press, dipy, brušáky, kliky. Súťaž spočívala v tom, koľko opakovaní dokáže urobiť jednotlivec za 1 min. Samozrejme sa internát postaral aj o sladkú odmenu pre všetkých zúčastnených. Bol to naozaj masaker, chalani makali zo všetkých síl. Všetci chceli za každú cenu vyhrať a ani sa im nečudujem, pretože ceny boli skvelé. Po súťaži sme odmenili víťazov a odišli s dobrým pocitom a motiváciou zlepšovať sa do budúcna.

      • Hokejbal opäť ožíva!
       • Hokejbal opäť ožíva!

        26. 5. 2022

        V sobotu 21. mája 2022 sme sa zúčastnili na saleziánskom hokejbalovom turnaji U19 v žilinskej historickej „korytnačke“ (športová hala).

        Po dlhom čase sme oživili hokejbalovú tradíciu našej školy a s nasadením nováčikov i povolaním záloh sme statočne zabojovali. Chlapci podali dobrý výkon, strelili aj zopár pekných gólov, hoci sme ich viac dostali. Víťazom turnaja sa stala Nová Dubnica, s ktorou sme prehrali tesne s výsledkom 2:1. Predošlé obdobie zanechalo neblahé následky na kvalite tímovosti a kondičke, tak sme to pociťovali aj v našom mužstve. Napriek všetkým okolnostiam a len niekoľkomesačnej príprave, dôležité je, že sme sa dostali opäť do hry. I keď sme dosiahli len piate miesto, tešíme sa z ocenenia osobnosti turnaja, ktoré získal náš hráč Marek Štrba.

      • Súťaž v Bibliqu pokračuje!
       • Súťaž v Bibliqu pokračuje!

        26. 5. 2022

        Žilina 10.5. 2022. Milí priatelia, súťaž Bibliq – celoslovenská liga Božieho slova pokračuje a naše dva tímy zo školy, ktoré pracujú už od samého začiatku tejto súťaže, sa chcú podeliť s vami o zážitky z predchádzajúcich týždňov.

        V tejto súťaži sa udialo veľa aktivít. Pred dvoma týždňami sme sa spolu s ďalším tímom zo žilinského oratka zúčastnili spoločného on-line stretnutia, kde sme sa spojili s kamošmi z celého Slovenska, ktorí sú do Bibliqu tiež zapojení. V utorok 11. mája 2022 sme spolu s pani učiteľkou Aďkou Tvrdou a školskou psychologičkou Miškou Štubňovou vystúpili na pútnickú horu Živčákovú k Chrámu Panny Márie, Matky Cirkvi. Vyšli sme aj na vežu chrámu, odkiaľ bol úžasný výhľad na široké okolie. Bol to naozaj super pocit z výšky obdivovať krásu prírody. Na spiatočnej ceste sme navštívili nášho spolužiaka Jožka. Ďakujeme tým, ktorí nám v súťaži pomáhajú plniť jednotlivé úlohy

      • Cechcamp 2022
       • Cechcamp 2022

        5. 5. 2022

        SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline pozýva chlapcov, ktorí ukončili 6. a 7. ročník ZŠ, na tábor CECHCAMP, ktorý sa uskutoční v priestoroch našej školy a školského internátu.

        Spolu s našimi animátormi pre Vás pripravujeme zábavu, športový program, výlet, či duchovné povzbudenie. Bude to aj veľká príležitosť stretnúť sa s našimi majstrami v dielňach a niečo nové sa naučiť. Bližšie informácie v prihláške: 2022prihlaska_cechcamp.pdf

      • Návšteva televízie NOE
       • Návšteva televízie NOE

        19. 5. 2022

        V dňoch 12. a 13. mája 2022 sa žiaci našej školy spolu s ďalšími účastníkmi z Gymnázia sv. Františka Salezského (GsF) vrátane chlapcov z Ukrajiny zúčastnili poznávacej exkurzie v TV NOE v Ostrave.

        V priestoroch televízie nás zamestnanci prívetivo privítali. Najprv sme modlitbou poďakovali za túto nevšednú príležitosť Pánu Bohu a potom sme sa stretli s riaditeľom a súčasne jedným zo zakladateľov televízie NOE, kňazom a saleziánom Leošom Ryškom, ktorý nám predstavil jej fungovanie a poslanie. Ako sám povedal, televízia NOE nie je iba katolícka, plní hlavne úlohu televízie dobrých správ. Nasledovalo nakrúcanie rozhovoru s donom Pavlom Dzivým a jednou zo žiačok GsF, na ktorom sme sa zúčastnili ako diváci. Pre všetkých to bola veľká skúsenosť, ale to pravé dobrodružstvo prišlo až po obede, kedy sa dvaja žiaci z nášho tímu mohli zúčastniť na príprave, skúške a procese tvorby priameho prenos

      • Rozlúčka s maturantmi
       • Rozlúčka s maturantmi

        16. 5. 2022

        V piatok 13. mája sme sa rozlúčili s našimi maturantmi, ktorí nastúpili na akademický týždeň.

        Po jeho uplynutí ich čaká vari najnáročnejšia skúška, akú doteraz absolvovali - maturita. Nie nadarmo sa jej hovorí skúška dospelosti. Pozostáva z viacerých častí – testov z jazykov, slohových prác, odbornej zložky – to všetko už naši maturanti absolvovali. Zostáva záverečná časť - ústne odpovede zo slovenčiny, cudzieho jazyka a odborných predmetov. Nič jednoduché, ale čo nič nestojí, za nič nestojí!

    •  

    •  

    • Objednaj si originálnu ikonu saleziánskeho svätca Artemide Zattiho od našich stolárov!

    •  

     • Cenník služieb

     • Ponuka autoopravárenských, stolárskych a stavebných prác. 

      Cennik_autoopravari_4_2023.pdf

      KONTAKT:
      dielne, servis: +421 948 007 519

     • Hľadáte prácu?

    • Staňte sa naším fanúšikom

     • Teams

    • Zvonenia

     Streda 27. 9. 2023
    • Naši partneri

     • Saleziáni don Bosca
     • Domka
     • Diecézny školský úrad Žilina
     • Saleziáni Žilina
     • 1. Kresťanský športový klub
     • Saleziánsky spolupracovníci
     • Exallievi
     • Vydavateľstvo don Bosco
     • Savio
     • Saleziánske školy Taliansko CNOS-CFP https://www.cnos-fap.it/
     • Drevársky magazín
     • Mafell
    • Počet návštev: 7814317