Dňa 5. 2. sme zažili deň plný inšpirácie na podujatí s názvom Inovia Driver, ktorého sa zúčastnili mladí z celého Žilinského kraja. Cesta k tomuto úspechu však nebola jednoduchá a začala už vo fáze Ideátor, kde sa stretlo aj sedem odhodlaných žiakov našej školy.
Pravidlá boli prísne: postúpiť do súťažného Driveru mohli len tí, ktorí poctivo vypracovali svoje zadania pre mentorov a poslali ich na odborné posúdenie. Z našej sedmičky sa to podarilo jedinej žiačke, ktorá svojou vytrvalosťou potvrdila, že úspech praje pripraveným!
Spoločne sme sa ponorili do sveta prototypovania – kľúčovej fázy, ktorá rozhoduje o životaschopnosti každého nápadu. Workshop nám ukázal, ako vytvoriť prototyp a otestovať produkt či službu aj bez veľkého rozpočtu.
Vzácnym hosťom bol aj mladý podnikateľ Filip Džugan, ktorý študentom veľmi úprimne priblížil tú raw (surovú) realitu podnikania. S nadšením zdieľal svoje skúsenosti z cesty plnej tlaku, chýb a stresu, ale aj zaslúžených výhier. Bolo osviežujúce počuť, že aj úspešní lídri sú stále na začiatku a že práve tie najväčšie „prúsery“ bývajú pre iných tou najlepšou školou a inšpiráciou.
Adriana Tvrdá, pedagóg