•  

    

    

    

    

    

    

    

    • Burza stredných škôl v Námestove
     • Burza stredných škôl v Námestove

      9. 10. 2019

      Tento rok sme sa opäť zúčastnili na burze stredných škôl na Orave v Námestove.

      Prostredníctvom našich študentov a propagačných  materiálov sme záujemcov z radov žiakov základných škôl, výchovných poradcov, učiteľov a rodičov informovali o našej škole. Veríme, že aj takáto forma prezentácie pomôže žiakom i rodičom pri správnej voľbe povolania a správnom výbere strednej školy.

    • Druháci autoopravári na autosalóne v Nitre
     • Druháci autoopravári na autosalóne v Nitre

      7. 10. 2019

      Pre autolakovníkov, autoelektrikárov a automechanikov to bola veľmi zaujímavá akcia.

      Každý žiak si s pomedzi tých najlepších kúskov, od značky Ford až po najnovšie BMW, dokázal nájsť a poobzerať si to svoje obľúbené auto. Bolo sa na čo pozerať. Nákladné autá, traktory, karavány, osobné autá, športové autá a mnoho ďalších áut padlo do oka okoloidúcim. Myslím si, že niečo také sa nevidí každý deň.

      Jakub Falát , II.B

    • Itexpo 2019 Žilina
     • Itexpo 2019 Žilina

      7. 10. 2019

      Po predchádzajúcich úspešných ročníkoch si Vás dovoľujeme pozvať na 10. ročník itexpo 2019 Žilina.

       

      Kedy a kde ?
      itexpo 2019 ZA“,  sa bude konať  dňa  22.10.2019  v čase od  9:00 hod.
      do 18:00 hod. v priestoroch SOŠ sv. Jozefa Robotníka. 
      Ulica: Saleziánska 8225/18, 010 01 Žilina

      Podujatie organizuje spoločnosť Leonessa, s.r.o. v spolupráci s učebným odborom GDM školy SOŠ sv. Jozefa Robotníka.

      Prečo by ste nemali chýbať a prísť sa pozrieť?
      Hlavnou náplňou programu je prezentácia portfólia produktov a noviniek na rok 2019 spoločností pôsobiacich v oblasti informačných technológií.

      Koho na evente itexpo môžete stretnúť?
      ACER, LENOVO, CANON, WY, ESET, MSI, HUAWEI, OKI, BROTHER

    • Turnaj o pohár riaditeľa školy
     • Turnaj o pohár riaditeľa školy

      3. 10. 2019

      Už 5. ročník turnaja o pohár riaditeľa našej školy vyhrali žiaci 4. GDM a NDŠ ročníkov. Zápasy boli vyrovnané a niektoré aj veľmi prekvapujúce.

      Skóre bolo vysoké. Hralo sa do posledných minút s vášňou, radosťou a bojovnosťou pre futbal. Prekvapili najme žiaci prvého ročníka, ktorí sa umiestnili na 2.mieste. Na treťom mieste skončili žiaci druhých ročníkov a poslední skončili žiaci tretích ročníkov. Za pomoc by sme sa chceli poďakovať Michalovi Kubalovi, Matejovi Olšovskému, Jakubovi Falátovi, Mirovi Bolekovi, Marekovi Kuchťakovi pri organizovaní turnaja, fotení a zapisovaní výsledkov.

    • Naši murári aj v Prahe úspešní
     • Naši murári aj v Prahe úspešní

      1. 10. 2019

      September bol pre nás začiatok školského roku, ale pre našich murárov Jakuba Garana a Filipa Lovíšeka, pod vedením MOV p. Jána Tomáša, bolvyvrcholením ich úspešnej cesty na súťaži SUSO v Prahe.

      Tam si zmerali svoje  vedomosti a zručnosti s finalistami z ČR.V jednej z čiastkových disciplín,

      v montáži s doskami Fermacel aj zvíťazili. Po štyroch dňoch náročného súťaženia nakoniec skončili ako najlepší zo Slovenska na celkovom piatom mieste. K dosiahnutým výsledkom im blahoželáme a za dobrú reprezentáciu školy ďakujeme.

    • Výstup Titusa Zemana
     • Výstup Titusa Zemana

      30. 9. 2019

      Vydarený 7. ročník Výstupu Titusa Zemana mal rekordný počet účastníkov.

      Z 240 turistov sa prvá 80 - ka vybrala o ôsmej ráno cez Kraviarske sedlo, aby o 12. 00 hod. mohla začat svätá omša na Veľkom Fatranskom Kriváni. Spomedzi mnohých rodiniek bola aj početná skupinka žiakov, rodičov, zamestnancov a exallievov našej školy. Na záver sa počasie umúdrilo a užili sme si pekný zostup do doliny. Ako povedal jeden z učastníkov: "Chýbalo počiatočné odhodlanie, ale na záver som bol milo prekvapený."

    • Účelové cvičenie
     • Účelové cvičenie

      25. 9. 2019

      Dňa 16. 9. sa v našej škole konalo účelové cvičenie

      Žiaci si pripomenuli teóriu a v praxi aj vyskúšali princípy zdravovedy, prvej pomoci,  typografie a branných disciplín.  Zúčastnilo sa desať tried, s ktorými sme vybehli na ikonu Žiliny - na kopec Hradisko.

    • Grafici opäť pomáhali v Šaštíne (2019)
     • Grafici opäť pomáhali v Šaštíne (2019)

      25. 9. 2019

      Dňa 15. septembra grafici s majstrom Drgoňom pomáhali pri živom vysielaní omší, divadla, rozhovorov a adorácií na sviatok Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne.

      Natáčali a ťahali kilometre káblov už od štvrtku večera až do nedele.Tento rok boli prispieť pomocou zo školy okrem majstra aj dvaja štvrtáci Adam Chovanec a Ján Miške. Z III.GDM Ondrej Dubnička a Dominik Hampl. Žiaci sa zapojili do prípravy natáčania live aj do televízie, strih na živo, príprava pódia ale aj samotný stream do TV Luxu. Okrem iného chystali infografiku pre verejnosť. Tento rok prišlo do Šaštína takmer 20000 ľudí

    • Na návšteve parlamentu, Kolégia a úspešného podnikateľa Václava Faltusa
     • Na návšteve parlamentu, Kolégia a úspešného podnikateľa Václava Faltusa

      25. 9. 2019

      Za jeden deň sme toho stihli dosť. Keby bolo viac času, určite by sme vedeli ako ho využiť.

      20. 9. 2019 sa naša cesta do Bratislavy začala návštevou Národnej rady SR. 16 – ti žiaci sa mali možnosť stretnúť osobne aj s niektorými politikmi a najväčším prekvapením bola návšteva zasadnutia parlamentu, ktorá tým, že bola v piatok na obed, zívala až na cca 10 jeho členov prázdnotou. Druhá zástavka bola v Ivanke pri Dunaji – navštívili sme Kolégium Antona Neuwirtha, ktoré organizuje vzdelávacie programy pre študentov vysokých a stredných škôl a mladých profesionálov s cieľom všestranného rozvoja ich osobností. Na záver to najlepšie - úspešný podnikateľ Václav Faltus z pražiarne kávy Ivanke pri Dunaji nám ochotne vyrozprával príbeh o svojej ceste k „Zlatému zrnku“, čo všetko predchádzalo tomu, že sa pod jeho vedením firma Zlaté zrnko v roku 2019 stala najoceňovanejšou slovenskou pražiarňou kávy. Ocenenie Great Taste Awards získavajú iba tie najlepšie potraviny na svete. A nechýbala ani ochutnávka.

    • Mesiac finančnej gramotnosti
     • Mesiac finančnej gramotnosti

      19. 9. 2019

      17. 9. 2019 sme s triedou I. NDŠ navštívili podujatie v rámci kampane „Mesiac finančnej gramotnosti,“ organizovanou spoločnosťou Partners Group.

      Naši žiaci vyplnili FQ test, vďaka ktorému zistili svoj finančný kvocient a musím povedať, že boli veľmi úspešní. Aj tu sa ukázalo, že „kto chce vie, kto vie použije.“ Podujatie bolo zamerané na dôležitosť finančného vzdelávania, zvyšovanie finančného rozhľadu a poznania ekonomických vzťahov, ktoré sú bežnou súčasťou každodenného života.

      Ing. Adriana Tvrdá

    • Tanzánia
     • Tanzánia

      17. 9. 2019

      Dvojica dobrovoľníkov z SOŠ sv. Jozefa Robotníka, saleziánsky odchovanec Juraj Bartoš a salezián Ján Fábian, sa počas letných prázdnin prostredníctvom misijnej organizácie SAVIO zúčastnila trojtýždňovej stáže v saleziánskych technických školách v Tanzánii vo východnej Afrike za účelom nadviazania kontaktov a prieskumu možnosti budúcej spolupráce.

      Navštívili tri odborné školy a to v Dodome, Dar es Salaam a v Iringe, kde obhliadli vybavenosť dielní, obsah učebných osnov, zručnosti učňov i majstrov. Nakoľkov tomto období v krajine naplno prebieha vyučovanie, mali možnosť navštíviť vyučovacie hodiny, komunikovať s majstrami i vedením jednotlivých škôl, porovnávať tematické plány a ohodnotiť rizikové faktory krajiny. Zamerali sa najmä na autoopravárske, murárske a stolárske odbory a ohodnotili informatickú spôsobilosť žiakov jednotlivých škôl. Popri spoznávaní kultúry krajiny a osvojení si základov svahilčiny, sa aktívne zapojili aj do voľnočasových aktivít africkej mládeže, ponúkli cenné rady domácim učiteľom a prihovorili sa žiakom na oficiálnom fóre, kde odovzdali pozdravy a predstavili našu krajinu.

       

      PaedDr. Ján Fábian

    • Majstrovstvá sveta juniorov v strieľaní lukom
     • Majstrovstvá sveta juniorov v strieľaní lukom

      6. 9. 2019

      Umiestnenia nášho žiaka Janka Hanuliaka neustále pribúdajú...

      Po prvom kole Európskeho pohára v máji v Slovinsku (Čatež), kde sa náš študent J. J. Hanuliak umiestnil celkovo na 33.mieste(42 strelcov) s nástrelom 601 si na 2.kole Európskeho pohára v Rumunsku (Bukurešť) výrazne polepšil - celkovo 17. miesto v konkurencii 54 juniorských strelcov s nástrelom 624 bodov. Spolu s ďalšou juniorskou lukostrelkyňou obsadili 6.miesto z 15 v tzv.mixoch (strieľa vždy chlapec a dievča).

      V auguste sa v dňoch 17. - 26. augusta 2019 sa na univerzitnom campuse Universidad Complutense v Madride (Zona deportiva Sur) konali majstrovstvá sveta juniorov v strieľaní lukom. Pretekov sa zúčastnil aj Ján Jakub Hanuliak, študent 3.B triedy.Silne točivý vietor a slabá strava ovplyvnili čiatočne výsledok v kvalifikácii, 104.miesto, v elimináciách už Kubo zabojoval a po prehre 2:6 s Francúzom Jacqueym skončil na 57. mieste(111 juniorov). Určite to bola však neoceniteľná skúsenosť. Už len splnenie reprezentačného limitu a účasť na MS bola pre nášho juniora veľkým krokom na ďalšej ceste.

      Mgr.Viera Hanuliaková

      Do galérie Majstrovstvá sveta juniorov v strieľaní lukom boli pridané fotografie.

    • Misia na Sibír
     • Misia na Sibír

      6. 9. 2019

      Začiatkom prázdnin sa skupinka mladých ľudí vybrala na misiu na Sibír.

      Zažili množstvo dobrodružstiev, ako je oslava Isah alebo splav rieky Aldan. Nie len že spoznávali ľudí,krajinu a ich tradície, ale zanechali tam aj kus poctivej práce a každý z nich preukázal svoje zručnosti.

      Hlavnou myšlienkou tejto misie bolo opraviť a skrášliť chatu pre mladých a ukázať im, že z obety môže zísť niečo hodnotné a krásne. Postupné približovanie nášho pobytu bude na pokračovanie :-).

       

      Cyril Korpesio


      Do galérie Sibír - dobrovoľníctvo boli pridané fotografie.

     • Otvorenie nového školského roka

      4. 9. 2019

      Po dňoch plných slnka, oddychu a zážitkov sme vykročili do nového školského roka. Začali sme sv. omšou, počas ktorej sme boli povzbudení slovami don J. Fábiana, SDB.

      Počas príhovoru nás  nabádal k motivácii do učenia, k vytváraniu nových vzťahov, k budovaniu vlastných hodnôt. Veríme, že spoločnými sillami sa nám to podarí a na konci roka budeme všetci spokojní. Po sv. omši nasledovali spoločné stretnutia žiakov v triedach a fotenie. Všetkým prajeme veľa chuti do učenia.

    • Predĺžená duchovná obnova - Čičmany
     • Predĺžená duchovná obnova - Čičmany

      27. 8. 2019

      V závere letných prázdnin strávili zamestnanci pár dní (22. - 24. 8.) na predĺženej duchovnej obnove v Čičmanoch.

      Po úvodnom úvítaní sa slova ujal kazateľ don Peter Lukáčik. Počas týchto dní sme sa zaoberali témou Život cesta svätosti. Okrem prednášok sme mohli stráviť spoločné chvíle pri modlitbe ruženca, adorácii... Nechýbala opekačka, prezentácia zážitkov z prádnin prostredníctvom fotiek. Okrem toho sme sa mohli aktívne zapojiť do tvorby vlastného žalmu,tvorby cesty života,  či návštevy kaviarne, kde sme sa zaoberali rôznymi otázkami. Posilnení na duchu sme sa vrátili do práce. Každý z nás si v sebe vytvoril motto, ktoré ho bude sprevádzať počas nasledujúceho školského roka :)

      Do galérie Predĺžená duchovná obnova zamestnancov boli pridané fotografie.

     • OZNAM

      20. 8. 2019

      Slávnostné otvorenie šk. roka 2019/2020 sa uskutoční v pondelok 2.9.2019 o 10:00 hod. v kostole sv. Jána Bosca.