•  

    

    

    

    

    

    

    

    • AUTOOPRAVÁR JUNIOR ... opäť súťažíme!
     • AUTOOPRAVÁR JUNIOR ... opäť súťažíme!

      26. 1. 2023

      Cech predajcov a autoservisov SR pod záštitou ministerstva školstva vypísal aj tentoraz súťaž AUTOOPRAVÁR JUNIOR, v ktorej si majú možnosť zmerať sily mladí autoopravári. Tí naši pri tom nemohli - po dvoch pandemických rokoch - chýbať!

      Na školskom kole, ktoré pozostávalo z preverovania teoretických vedomostí, poznávacej časti a praktickej časti, sa zúčastnili  žiaci tretích ročníkov odboru mechanik, elektrikár a lakovník. Do oblastného kola, v ktorom budú žiaci reprezentovať našu školu, postupujú: Tomáš Martiniak, Marián Kubica a Peter Šušota. Víťazom blahoželáme!

      Ing. Janka Funtíková, pedagogička

       

      Naši najlepší autoopravári:

      autoopravár mechanik - elektrikár:   1. Tomáš Martiniak  III.C

                                                                    2. Marián Kubica     III.C

                                                                    3. Tadeáš Paľa        III.C

       

      autoopravár lakovník: 1. Peter Šušota       III.C

                                             2. Andrej Chaban    III.C

                                             3. Dávid Sucháň      III.C

    • Čo nové v elektromobilite?
     • Čo nové v elektromobilite?

      17. 1. 2023

      Na túto a podobné otázky prišiel so žiakmi odboru dopravná prevádzka a s tretiakmi autoopravármi diskutovať náš bývalý žiak a výborný znalec problematiky elektromobility Michal Goruška.

      Michalovo rozprávanie bolo vysoko kvalifikované, ale aj pútavé. Hovoril o konštrukcii, nabíjaní elektromobilov či vlastných skúsenostiach s elektromobilom. Žiakov zaujal natoľko, že s ním viedli živú diskusiu doplnenú odpoveďami na ich zvedavé  otázky. Veríme, že s novými poznatkami sa príde podeliť opäť. Ďakujeme.

      Ing. Janka Funtíková, pedagóg

    • Posväcovanie priestorov školy
     • Posväcovanie priestorov školy

      10. 1. 2023

      Po Novom roku sme opäť zasadli do školských lavíc a pokračovali vo vzdelávaní. Nasledovalo posväcovanie priestorov školy i internátu.

      V novom roku 2023 prajeme všetkým hlavne zdravie a veľa úspechov pri zdolávaní nielen školských, ale aj osobných prekážok.

      Mgr. Darina Stebnická,
      učiteľka

    • VIANOCE V ŠKOLE
     • VIANOCE V ŠKOLE

      17. 1. 2023

      Aj v našej škole sme oslávili Vianoce. Naši šikovní žiaci z 3.GDM napiekli medovníčky a pripravili punč.Po príchode do školy, každý žiak dostal medovník a nealkoholický punč ako prípitok.

      Príjemnú vianočnú atmosféru si žiaci mohli zvečniť vo foto kútiku alebo na instax. Neskôr si žiaci rozdali darčeky a užili si omšu v príjemnej vianočnej atmosfére.

      Laura Lacková, žiačka III. GDM

    • Vianočná celoškolská duchovná obnova
     • Vianočná celoškolská duchovná obnova

      11. 1. 2023

      Pred vianočnými sviatkami sa v škole konala celoškolská duchovná obnova, ktorá mala pomôcť nielen žiakom, ale aj nám ostatným pomôcť naladiť sa duchovne na príchod Vianoc.

      Prihovoril sa nám Daniel Holúbek, ktorý nám dal návod ako byť neustále pripravený k prežívaniu vzťahu s Bohom. Po duchovnej obnove nasledovali sväté spovede, sv. omša a po nej sme sa rozbehli na prázdniny. Zamestnancov čakala posedenie pri kapustnici, kde sme si vzájomne rozdali darčeky. 

      Mgr. Darina Stebnická,
      učiteľka

    • Olympiáda z anglického jazyka
     • Olympiáda z anglického jazyka

      10. 1. 2023

      V stredu 14.12.2022 sa stretli všetci súťaženia chtiví angličtinári z našej školy, aby si zmerali svoje jazykové znalosti z anglického jazyka.

      Svoje znalosti z jazyka si mohli otestovať v úlohách z gramatiky, čítania a počúvania s porozumením.

      Všetkým víťazom blahoželáme.

      Mgr. Michal Sventek, učiteľ

    • Konferencia Poď s nami a zaži dobrovoľníctvo!
     • Konferencia Poď s nami a zaži dobrovoľníctvo!

      10. 1. 2023

      V utorok 13. decembra sme sa zúčastnili konferencie s názvom: Poď s nami a zaži dobrovoľníctvo!, ktorú organizovala Sekcia pre mládež ŽSK. 

      Rôzne organizácie a projekty ako napríklad "Digipeers" alebo "Angažovaná škola" tam predstavovali svoju prácu s dobrovoľníkmi a pre dobrovoľníkov v našom kraji. Po prednáškach sme mali možnosť osobne sa porozprávať so zástupcami jednotlivých projektov, aj takých, ktoré neboli zahrnuté v prednáškach. Väčšina zúčastnených boli mladí ľudia, študenti, ktorých určite táto téma zaujala rovnako ako nás. Viacerí sa aj na mieste zapojili do týchto projektov. Zaujala nás myšlienka solidarity. Dobrovoľníctvo v našej krajine nie je veľmi rozšírené, a aj preto táto akcia bola pre našu generáciu motivačná.

      Lukáš Cinko II.C,
      Ester Kramárová II.GDM

    • Film Slobodní
     • Film Slobodní

      10. 1. 2023

      Pred Vianocami sa skupinka filmových a kultúrnych nadšencov zúčastnila premietania nového slovenského filmu Slobodní, ktorý vykresľuje príbeh dvoch slovenských osobností Silvestra Krčméryho a Vladimíra Jukla z obdobia komunizmu.

      Premietanie bolo sprevádzané veľmi živou debatou s režisérom filmu Slavomírom Zberným a účinkujúcim z filmu a slovenským disitentom Františkom Mikloškom, ktorého prítomnosť mladých študentov "chytila za srdce." Mladých študentov "chytil za srdce" zase samotný film, ktorý v sebe nesie silné posolstvo a príbeh odvahy a čestnosti v hľadaní pravej slobody: 

       

      "Slovensko má dar tušenia večnosti, bázne. Slovensko je jedna poézia." Martin

      "Oslovila ma odhodlanosť a odvaha, ktorú mali mladí slováci počas pašovania a šírenia samizdatov, tajnej kresťanskej literatúry,... , a to aj vtedy, keď ich odhalili pri pašovaní zákazanej literatúry cez Poľsko a cez hory."  Krištof

      "Najviac ma oslovilo spojenie dokumentovej stránky s dejovou, a zároveň aj špecifický príbeh a zaujímavosti. Bolo dosť fajn vo filme aj vidieť špecifické miesta a zábery v súvislosti s príbehom."  Nina

      "V mojom srdci zostala jemná myšlienka o tajomnej kráse našej nenápadnej domoviny."  Peter

      "Nevedela som a milo ma prekvapilo, že za slobodu nášho národa veľmi vďačíme práve Krčmérymu a Juklovi, dvom kresťanom, ktorí chceli, aby sme mohli žiť slobodne. No je možno náročnejšie žiť slobodne - nemať nepriateľa, ako naopak. Preto žiť slobodne je umenie. Tak isto, že Slovensko je poézia - tušenie večnosti - bázeň pred niečím, čo nás prerastá - to je charizma Slovákov." Lucia

       

      Mgr. Michaela Štubňová,
      školský psychológ