•  

    

    

    

    

    

    

    

     • 30 minút spomienok - 3.časť

      23. 4. 2021

      Naše spomienkovanie o škole sa blíži do finále! Privítame posledných hostí LIVE STREAMINGU "30 minút spomienok s..." a budú nimi majstri odborného výcviku zo študijného odboru grafik digitálnych médií:

      - Katka Krupová, ktorá bola pri začiatkoch tohto odboru a Daniel Mihok, exalliev a súčasný majster.

      Na ich spomienky sa ich budú pýtať maturanti Eliška Klinovská a Matúš Chovan.

      Sledujte nás v nedeľu o 19:00 na školskom YOUTUBE kanály.

     • 30 minút spomienok s don Ferdom Kubíkom

      20. 4. 2021

      Aké to je byť riaditeľom na novozaloženej škole? Ako nájisť žiakov, učiteľov, lavice či knihy?

      Pozrite si 2.časť nášho spomienkového streamovania. Aj keď naša zostava hostí nebola nakoniec kompletná, salezián don Ferdo Kubík sa s nami podelil o svoje cenné spomiekny na úplne začiatky našej školy.

      Ďakujeme don Ferdovi za všetko, čo spravil preto, aby sme tu aj my dnes mohli byť!

    • Prezentácia maturitných prác grafikov
     • Prezentácia maturitných prác grafikov

      16. 4. 2021

      Naši grafici sa každý rok prezentujú záverečnou prácou pred maturitnou komisiou. Už druhý školský rok však túto možnosť nedostali.

      Keďže nám tento slávnostný deň chýbal, rozhodli sme sa stráviť jedno dopoludnie online, kde štvrtáci predstavili svoju prácu spolužiakom, pedagógom, rodičom a kamarátom. Videli sme množstvo zaujímavých fotografií, tlačovín, moderných web stránok, videí a animácií.  Štvrtákom za ich prácu ďakujeme a prajeme veľa úspechov v ďalšom profesijnom živote.

      kolektív pedagógov odboru GDM

     • 30 minút spomienok - 2. časť

      16. 4. 2021

      Ďalšími hosťami nášho spomienkového LIVE STREAMU budú saleziáni: don Juraj Malý a don Ferdo Kubík. Boli to práve oni, ktorí boli pri začiatkoch vzniku našej školy.

      Kde vôbec nabrali odvahu založiť nejakú školu? Na ich spomienky sa ich bude pýtať moderátor - salezián Marek Vaško už túto nedeľu 18. apríla o 19:00 na školskom YOUTUBE kanály.

    • Máme potenciál! Pomôžte nám využiť ho!
     • Máme potenciál! Pomôžte nám využiť ho!

      14. 4. 2021

      Pred nejakým časom sa na našej škole rozbehol „projektík“, ktorého obsahom je vytvoriť sedem minútový film. Ako k tomu vôbec došlo?

      Naši pedagógovia, Andrej Konušík a Miška Štubňová, prišli s návrhom prepojiť divadlo s dostupnou technológiou, ktorou disponuje naša škola. Nečakane na to prišla ponuka zapojiť sa do filmového festivalu vo Francúzsku. A bolo rozhodnuté! Neváhali a pozvali všetkých študentov, z ktorých sa mnohí, vskutku talentovaní, zapojili a spoločnými silami sme sa pustili do práce. Tak vznikol školský tím "Film Crew". Ruka v ruke sme vytvorili hlavnú myšlienku a rozdelení na tímy pracujeme na rôznych úlohách.

      Momentálne je film vo fáze hereckého skúšania, v ktorom ochotne prispel svojimi skúsenosťami a radami aj študent VŠMU, Tadeáš Bolo, za čo mu patrí veľká vďaka. Tiež pracujeme na tvorbe storybordov, nahrávaní a skladaní vlastnej piesne a hudby. O pár dní už točíme "naostro" a do konca apríla musíme film spracovať a odoslať na festival. Tak nám držme palce! 

      Lucia Martinčová, I.GDM

     • 30 minút spomienok s Jankom Holubčíkom

      13. 4. 2021

      "Chcete vedieť ako sa mladí vedia dostať saleziánovi do počítača? Alebo ako nájisť v noci stratený kľúčik v kope snehu?"  

      Máme za sebou prvý spomienkový livestream k 30 výročiu založenia našej školy. Už ste ho videli?

      Naši moderátori exalliev Peťo a žiačka Terezka Jurekovci milým a vtipným spôsobom "vyspovedali" don Janka Holubčíka, ktorý si zaspomínal na svoje pôsobenie na škole, ale tiež porozprával o tom, čo považuje za dôležité v práci saleziána a vychovávateľa medzi mladými v školskom prostredí. 

      Ďakujeme Jankovi za jeho podelenie sa s nami a tešíme sa na ďalších hostí.

     • 30 minút spomienok - 1.časť

      9. 4. 2021

      ZAČÍNAME SPOMIENKOVANIE NA NAŠU ŠKOLU!

      Pozrite si 1. LIVE STREAM v nedeľu 11. apríla o 19:00 na školskom YOUTUBE kanály.

      Našimi prvými hosťami budú saleziáni:
      don Vilo Riško, bývalý riaditeľ školy a don Janko Holubčík, bývalý katechét školy a asistent na internáte.

      Moderujú súrodenci Jurekovci - Terezka, žiačka 1.GDM a Peťo, exalliev.

     • 30 rokov v službe mladým!

      7. 4. 2021

      Naša škola slávi tento rok 30. výročie svojho založenia!

      Chceme preto pozvať všetkých našich žiakov, rodičov, zamestnancov, exallievov, ale aj ďalších partnerov a priateľov našej školy, aby sa spojili spoločne s nami vo vďačnosti za týchto 30 rokov v službe mladým.

      Fotky, videá, on-line debaty a rozhovory, či svedectvá mnohých exallievov, rodičov a zamestnancov nám pomôžu lepšie si priblížiť a zaspomínať si na zaujímavé a dôležité momenty histórie školy. Protagonistami a tvorcami týchto aktivít budú samotní žiaci a zamestnanci.

      Počas apríla nám svoje svedectvo a skúsenosti so školou priblížia niektorí rodičia. Čakajú nás 3 on-line "spomienkovania" so zaujímavými hosťami a na konci apríla veľká SJOROZA súťaž. Oslavy však budú priebiehať v digitálnej on-line forme až do konca školského roka.

      Sledujte preto náš web a sociálne siete, aby Vám neušlo nič zaujímavé!

      SOŠ sv. Jozefa Robotníka