• Novinky

    • Súťaž Autoopravár Junior 2023 – lakovník + TV TA3
     • Súťaž Autoopravár Junior 2023 – lakovník + TV TA3

      21. 2. 2023

      V tomto roku sme sa zapojili do súťaže Autotopravár Junior 2023. Po trojročnej prestávke kvôli Covid – 19, ktorú vyhlásilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

      Usporiadateľom a organizátorom súťaže je Cech predajcov a autoservisov SR. V oblastnom kole súťaž pozostávala z troch častí. Žiaci museli preukázať svoje vedomosti a znalosti v teoretickej, poznávacej a praktickej časti. Náš žiak Peter Šušota z triedy 3.C sa umiestnil na 3. mieste a tým získal postup do finále, ktoré sa uskutoční v Českej republike.

    • Venček 2023
     • Venček 2023

      21. 2. 2023

      Venček Janko Bosco Camerriére pre študentov SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline.

      Naučili sme sa niekoľko spoločenských tancov a spoločne to odpálili na záverečnej tanečnej zábave. Veľké vďaka organizátorom a dievčatám za ich ochotu a čas.

      Mgr. Miroslav Kaleta,
      vychovávateľ

    • Nová učebňa slovenčiny
     • Nová učebňa slovenčiny

      18. 2. 2023

      Súčasťou rekonštrukčných prác, ktoré sa v ostatnom čase uskutočnili v našej škole, bola aj učebňa slovenčiny.

      Pribudli nové úložné priestory a tiež knižnica s originálnym policovým usporiadaním. Za zaujímavým vyhotovením je snaženie viacerých ľudí. Jednak majstrov odborného výcviku, učiteľov odborných predmetov, ale aj našich žiakov. Autorom návrhu „stromu poznania“, ktorý dominuje celému priestoru, je žiak nadstavbového štúdia Martin Maďar a na realizácii sa významne podieľal Timotej Bodorík z III.A.

    • Narodil sa pre nebo
     • Narodil sa pre nebo

      15. 2. 2023

      So zármutkom, ale aj s veľkou vďačnosťou za dar života, Vám oznamujeme, že v sobotu 11. februára 2023, si Pán k sebe povolal nášho dlhoročného zamestnanca pána Antona Belanca. "Ujo Tóno" alebo "Tonko" ako sme ho poznali, vykonával službu vrátnika v našej škole viac ako 20 rokov.

      Spomíname si na neho ako na verného svojej službe, vždy pokojného, prívetivého a ochotného pomôcť. Pri príležitosti posledného obdobia pôsobenia u nás v škole nám takto zhrnul svoje spomienky na čas strávený v saleziánskom diele a svoje skúsenosti vo výchove mladých:

    • Spolupráca s exallievmi a školami na Malte
     • Spolupráca s exallievmi a školami na Malte

      14. 2. 2023

      Koncom januára zástupcovia našej školy na čele s pani riaditeľkou Jankou Školovou a direktorom školskej komunity saleziánov donom Jozefom Sarneckým navštívili Maltu. Spolu s prezidentom a sekretárom Združenia exallievov na Slovensku a prezidentom Maltskej národnej federácie bývalých žiakov a priateľov dona Bosca sa zúčastnili viacerých stretnutí za účelom rozvoja spolupráce v rámci európskych projektov a plánovania výmenných pobytov našich žiakov a pedagógov.

    • Školský kalčetový turnaj 2023
     • Školský kalčetový turnaj 2023

      14. 2. 2023

      Dňa 8.februára sa konal už tradičný kalčetový turnaj, ktorého sa zúčastnilo 20 žiakov zo všetkých ročníkov.

      Súťažiaci vytvorili 10 dvojíc a hralo sa v dvoch 5 členných skupinách - každý s každým. Víťazstvo obhájili Marek Štrba a Michal Čajka z II. NDŠ. Všetkým zúčastneným ďakujeme a uvidíme sa na ďalšom turnaji v kalčete.

    • Neformálne vzdelávanie
     • Neformálne vzdelávanie

      14. 2. 2023

      Žiaci našej školy, spolu s niektorými exallievmi, využili ponuku OZ Cesty k podnikaniu a zúčastnili sa víkendovej akcie „Life design“ na chate Patúch.

      Štyri základné dimenzie života boli obsahom celej akcie. Súlad by mal človek dosiahnuť vo všetkých štyroch - fyzickej, intelektuálnej, emocionálnej a duchovnej.

    • Burza informácií
     • Burza informácií

      14. 2. 2023

      Dňa 9. 2. 2023 sme prezentovali našu školu na Burze informácií v Žiline.

      Žiaci sadozvedeli základné informácie o možnostiach štúdia v našej škole. Žiaci si mohli pozrieť priestory a dielne našej školy prostredníctvom 3D okuliarov. Získali rôzne informačné a propagačné materiály, aby sa vedeli rozhodnúť pre vhodný typ školy.

    • Návšteva z Ukrajiny
     • Návšteva z Ukrajiny

      9. 2. 2023

      Začiatkom februára hostila naša škola milú návštevu. O možnostiach vzájomnej spolupráce sa prišli informovať pracovníčky Mládežníckeho vzdelávacieho centra dona Bosca z Ľvova.

      Ľvovské centrum predstavuje školu podobného typu, ako je tá naša. Vzdelávajú sa tam mladí v rôznych profesiách, ako napríklad automechanik, autoelektrikár, stolár, ale aj kuchár či a IT technik.

    • Futsalový turnaj k sviatku dona Bosca
     • Futsalový turnaj k sviatku dona Bosca

      8. 2. 2023

      V pondelok 30.1. 2023 sa uskutočnil už tradičný futsalový turnaj k sviatku dona Bosca.

      30. 1. 2023 sa uskutočnil futsalového turnaja o pohár sv. Jana Bosca. Všetci zúčastnení ochádzali spokojní. Na prvom mieste a pohár vyhral team Barišovci, v zložení M.Kolčák, Š. Bariš a A. Medvedj. Najlepším strelcom sa stal Matej Kolčák. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník.

    • Dni profesie v Bytči
     • Dni profesie v Bytči

      8. 2. 2023

      Dňa 7. 2. 2023 sme prezentovali našu školu a podávali základné informácie o možnostiach štúdia na nej.

      Žiaci si mohli pozrieť priestory a dielne našej školy prostredníctvom 3D okuliarov. Zároveň si odniesli suveníry, ktoré boli vytvorené na laserovej vypaľovačke priamo počas prezentácie škôl. Získali rôzne informačné a propagačné materiály, aby sa vedeli rozhodnúť pre vhodný typ školy.

    • EXKURZIA MATURANTOV NA UNIZE
     • EXKURZIA MATURANTOV NA UNIZE

      8. 2. 2023

      Dňa 2. februára 2023 sa žiaci maturitného ročníka z 2.NDŠ zúčastnili exkurzie na Žilinskej univerzite. Exkurzia sa odohrávala konkrétne na fakulte PEDAS, katedre Cestnej a mestskej dopravy.

      Program bol veľmi zaujímavý. Našich maturantov čakala prednáška o režime prevádzky vodiča, medzinárodnej dohode AETR či oboznámenie s dohodou ADR, ktorá je taktiež jednou z maturitných otázok. Súčasťou programu bolo aj navštívenie laboratórií, kde si naši žiaci priamo vyskúšali preklad tovaru paletovým vozíkom, upínanie nákladu napínacími popruhmi a nakoniec ich čakala čerešnička na torte. Priamo si mohli odmerať výkon automobilu na valcovej stolici. Pevne veríme, že žiaci nadobudli nové poznatky a taktiež aj nový pohľad na vysokoškolské štúdium.

    • Výstava Radoslava Gazdíka in memoriam
     • Výstava Radoslava Gazdíka in memoriam

      1. 2. 2023

      Dňa 23 januára 2023 sme sa triedy 4.GDM a 2.GDM zúčastnili výstavy fotografa Radoslava Gazdíka in memoriam v Diecéznom centre. Súčasťou programu bola aj krátka prednáška o jeho živote a spôsobe tvorby od nášho pedagóga pána Eduarda Hladkého. Dozvedeli sme sa o individuálnych fotografiách a rozhodne sme sa toho dosť naučili. Fotky boli nádherné a inšpirujúce a my sme vďační za túto exkurziu.

      Radoslav Gazdík bol kňaz a fotograf z Novej Bane. Vyštudoval stavebníctvo v Žiline a venoval sa foteniu prírody. Obľuboval cestovanie, lezenie po skalách, prácu z drevom a zapájal sa aj do spolkov na pomoc mládeže. S nadšením sa venoval tiež fotografii, grafike, dizajnu a poézií. Jeho práca určite stojí za pozretie.

    • AUTOOPRAVÁR JUNIOR ... opäť súťažíme!
     • AUTOOPRAVÁR JUNIOR ... opäť súťažíme!

      26. 1. 2023

      Cech predajcov a autoservisov SR pod záštitou ministerstva školstva vypísal aj tentoraz súťaž AUTOOPRAVÁR JUNIOR, v ktorej si majú možnosť zmerať sily mladí autoopravári. Tí naši pri tom nemohli - po dvoch pandemických rokoch - chýbať!

      Na školskom kole, ktoré pozostávalo z preverovania teoretických vedomostí, poznávacej časti a praktickej časti, sa zúčastnili žiaci tretích ročníkov odboru mechanik, elektrikár a lakovník. Do oblastného kola, v ktorom budú žiaci reprezentovať našu školu, postupujú: Tomáš Martiniak, Marián Kubica a Peter Šušota. Víťazom blahoželáme!

    • Čo nové v elektromobilite?
     • Čo nové v elektromobilite?

      17. 1. 2023

      Na túto a podobné otázky prišiel so žiakmi odboru dopravná prevádzka a s tretiakmi autoopravármi diskutovať náš bývalý žiak a výborný znalec problematiky elektromobility Michal Goruška.

      Michalovo rozprávanie bolo vysoko kvalifikované, ale aj pútavé. Hovoril o konštrukcii, nabíjaní elektromobilov či vlastných skúsenostiach s elektromobilom. Žiakov zaujal natoľko, že s ním viedli živú diskusiu doplnenú odpoveďami na ich zvedavé otázky. Veríme, že s novými poznatkami sa príde podeliť opäť. Ďakujeme.

    • Posväcovanie priestorov školy
     • Posväcovanie priestorov školy

      10. 1. 2023

      Po Novom roku sme opäť zasadli do školských lavíc a pokračovali vo vzdelávaní. Nasledovalo posväcovanie priestorov školy i internátu.

      V novom roku 2023 prajeme všetkým hlavne zdravie a veľa úspechov pri zdolávaní nielen školských, ale aj osobných prekážok.

      Mgr. Darina Stebnická,
      učiteľka

    • VIANOCE V ŠKOLE
     • VIANOCE V ŠKOLE

      17. 1. 2023

      Aj v našej škole sme oslávili Vianoce. Naši šikovní žiaci z 3.GDM napiekli medovníčky a pripravili punč.Po príchode do školy, každý žiak dostal medovník a nealkoholický punč ako prípitok.

      Príjemnú vianočnú atmosféru si žiaci mohli zvečniť vo foto kútiku alebo na instax. Neskôr si žiaci rozdali darčeky a užili si omšu v príjemnej vianočnej atmosfére.

    • Vianočná celoškolská duchovná obnova
     • Vianočná celoškolská duchovná obnova

      11. 1. 2023

      Pred vianočnými sviatkami sa v škole konala celoškolská duchovná obnova, ktorá mala pomôcť nielen žiakom, ale aj nám ostatným pomôcť naladiť sa duchovne na príchod Vianoc.

      Prihovoril sa nám Daniel Holúbek, ktorý nám dal návod ako byť neustále pripravený k prežívaniu vzťahu s Bohom. Po duchovnej obnove nasledovali sväté spovede, sv. omša a po nej sme sa rozbehli na prázdniny. Zamestnancov čakala posedenie pri kapustnici, kde sme si vzájomne rozdali darčeky.

  • Objednaj si originálnu ikonu saleziánskeho svätca Artemide Zattiho od našich stolárov!

  •  

   • Cenník služieb

   • Ponuka autoopravárenských, stolárskych a stavebných prác. 

    Cennik_autoopravari_4_2023.pdf

    KONTAKT:
    dielne, servis: +421 948 007 519

   • Hľadáte prácu?

  • Staňte sa naším fanúšikom

   • Teams

  • Zvonenia

   Streda 31. 5. 2023
  • Naši partneri

   • Saleziáni don Bosca
   • Domka
   • Diecézny školský úrad Žilina
   • Saleziáni Žilina
   • 1. Kresťanský športový klub
   • Saleziánsky spolupracovníci
   • Exallievi
   • Vydavateľstvo don Bosco
   • Savio
   • Saleziánske školy Taliansko CNOS-CFP https://www.cnos-fap.it/
   • Drevársky magazín
   • Mafell
  • Počet návštev: 7624171