• Novinky

    • Futbalový zápas s chalanmi z Čiech
     • Futbalový zápas s chalanmi z Čiech

      4. 11. 2019

      Popoludňajší zápas s českými študentami bol veľmi napínavý a vyrovnaný. Hralo sa tvrdo už od začiatku zápasu.

      Skoro každá jedna lopta znamenala gól, kedže zápas bol rýchly a každý chcel vyhrať. Česi si na začiatku zápasu dokázali vytvoriť množstvo šancí, čo znamenalo ísť do vedenia 5:0. Naši žiaci sa však nevzdali, a keďže sa dokázali vzájomne povzbudiť, dokázali stav niekoľkokrát otočiť. Zápas napokon skončil nerozhodne, remízou 16:16, kedy nasledovali penalty. Na penaltách sa rozhodlo, naši žiaci vyhrali 2:1. Zápas sme ukončili spoločnou modlitbou a fotkou.

    • Exkurzia v železiarni
     • Exkurzia v železiarni

      30. 10. 2019

      Žiaci prváci z odboru autoopravár sa zúčastnili exkurzie v Železiarňach v Podbrezovej. Videli sme zaujímavú expozíciu v múzeu a niečo nové sa dozvedeli z histórie okolia, od dôb Keltov, rok 1840, kedy vznikli železiarne, ďalej Rakúska-Uhorska cez medzi vojnové obdobie až po súčasnosť.

      V prevádzke oceliarne sme sa dozvedeli o výrobe, že pri spracovaní sa využíva odpadová oceľ, teda ,, železný šrot“, ktorý sa spracúva v elektrickej oblúkovej peci. Zaujímavosťou bola informácia ,že pri jednej tavbe, ktorá trvá približne jednu hodinu (za deň ich môže byť od 22 do 24 tavieb) spotrebujú 60 ton šrotu. Roztavená oceľ sa následne kontinuálne odlieva na oceľové zliatky, ktoré po vychladnutí idú do nového závodu na ďalšie spracovanie. Následne sme šli do nového závodu, kde nám ukázali valcovňu rúr. Tu sa spracúvajú oceľové zliatky za tepla a ťaháreň, kde za studena vyrábajú rôzne priemery rúr p

    • Otec biskup na návšteve našej školy
     • Otec biskup na návšteve našej školy

      29. 10. 2019

      Počas vizitácie žilinského domu si pán biskup Tomáš Gális obzrel aj priestory našej školy.

      Navštívili sme žiakov priamo v akcii, kde na dielňach odborného výcviku vyrábali drevené konštrukcie, opravovali autá a rekonštruovali dielňu. Chlapcom poukázal na patróna našej školy sv. Jozefa ako muža spravodlivého, pracovitého a čestného. Môže im byť aj v dnešnej dobe vzorom pri vykonávaní svojho remesla. Na záver udelil požehnanie zamestnancom školy a vyzdvihol ich obetavú prácu v prospech mladých, ktorých pripravujú na zodpovedný život.

    • Turnaj Miška Magoneho 2019
     • Turnaj Miška Magoneho 2019

      25. 10. 2019

      Turnaj začal veľmi zaujímavo, všetky tímy boli vyrovnané.

      Ani jeden zápas nebol jednoznačný. Nedalo sa vôbec ľahko určiť víťaza. Napokon sa na prvom mieste umiestnil tím KŠK, na 2. mieste skončili Saleziáni, 3. tím FC Pupek a 4. tím Jumbovia. Síce bol tím KŠK na prvom mieste, no víťazmi sme sa stali všetci. Víťazstvom bolo, že sme si mohli zahrať a užívať si napínavú atmosféru plnú emócií a vtipných chvíľ. Nakoniec sme sa pomodlili a poďakovali Bohu za úžasný futbal.

    • INSTRET – inšpiratívne stretnutie s podnikateľmi
     • INSTRET – inšpiratívne stretnutie s podnikateľmi

      21. 10. 2019

      17. 10. 2019 sa uskutočnila ďalšia časť z cyklu INSTRET.

      Tentokrát k nám zavítala Zuzana Szaráz - expertka v oblasti personalistiky, ktorá patrí medzi ľudí, ktorí to, čo robia, robia s veľkým odhodlaním, láskou a nadšením. Nosnou témou stretnutia bolo „Poznanie a rozvoj seba samého.“ Z jej úst sme poučili okrem iného aj: „Že niekedy stačí len malý podnet, aby sme správne naštartovali seba a iných želaným smerom.“ Stretnutie s ňou bolo príjemne a hlavne priniesla odbornosť z reálnej praxe do školského prostredia.

    • Beseda o drogách
     • Beseda o drogách

      21. 10. 2019

      V našej skole sa uskutočnila beseda na tému “Drogy,“ ktorej sa zúčastnili žiaci 3.A triedy.

      Cieľom besedy bola diskusia o postojoch žiakov k drogám, snaha o zníženie rizík spojených s užívaním drog a podpora vlastnej zodpovednosti pri stretnutí sa s drogou.

      Ing. Radoslav Jurko, výchovný poradca

    • Cechovanie prvákov
     • Cechovanie prvákov

      21. 10. 2019

      Aj tento rok sme dodržali tradíciu a prijali sme prvákov do jednotlivých cechov.

      Tretiaci pripravili pestrý program. Jednotlivé cechy si chceli overiť zručnosti budúcich študentov, ktorí sa rozhodli študovať v našej škole. Murári si vyskúšali stavanie, stolári pílenie a autoopravári nahadzovanie zimných reťazí. Grafikov si preverili v oblasti maľovania. Nechýbalo ani sprievodné slovo, či hudba. Na záver sa prihovoril pán riaditeľ a poprial všetkým veľa úspechov počas štúdia.

    • Akčný víkend
     • Akčný víkend

      17. 10. 2019

      Dňa 11.10.2019 zo školy sv. Jozefa Robotníka vycestovalo 42 prvákov na Akčný víkend do blízkosti Liptovskej Osady na Škutovky do rekreačného zariadenia Rekrea, aby počas troch dní zažili skúsenosť dobrej partie medzi sebou a nie v poslednom rade aj s Bohom.

      Slnečné počasie a babie leto dodalo tejto víkendovke osobitný ráz. Naši študenti si hneď v prvý večer urobili jasno v tom, kto z nich je najsilnejší, najšikovnejší a najmúdrejší a to počas zábavno-spoločenského večera, ktorý ich privítal ako studená sprcha. Piatkový deň sme zaklincovali nočnou hrou pod svitom splnu mesiaca. V sobotu nás čakali rôzne skupinové aktivity popretkávané chvíľami rekreácie a nasýtenia našich hladných žalúdkov. Poobedňajšie športové aktivity vyburcovali súťaživosť aj tých, čo doteraz nechápali, čo tu vlastne robia. Celkom unavení sme ešte zvládali dopozerať pekný večerný film, po ktorom niektorí pomaličky us

    • Burza stredných škôl - Trstená
     • Burza stredných škôl - Trstená

      15. 10. 2019

      Aj tento rok sme boli na Orave prezentovať našu školu.

      Burza stredných škôl pre žiakov základných škôl bola zameraná na prezentáciu stredných škôl – ich študijných odborov v prepojení na možnosti zamestnania a ďalšieho štúdia po skončení školy. Žiaci mali možnosť získať rôzne informačné a propagačné materiály, aby sa mohli rozhodnúť pre vhodný typ školy.

    • Sigma foto day
     • Sigma foto day

      10. 10. 2019

      V priestoroch školy sa uskutočnila prezentácia profesionálnej fotografickej techniky spoločnosti SIGMA, pre študijný odbor grafik digitálnych médií.

      Predstavené boli najnovšie produkty - novinky, ktoré si mohli študenti názorne vyskúšať. Fotografický workshop pre študentov viedol ambasádor Pavol Stražovec a zástupca spoločnosti Zdeněk Dostál (CZ). Akcia mala veľký úspech, stretla sa s veľkým ohlasom u študentov tohto odboru. Tešíme sa na budúcu spoluprácu, na spoločných projektoch. Študenti si na záver odniesli drobné prezenty spoločnosti Sigma.

    • Prezentačná výstava Fomei Top 2019
     • Prezentačná výstava Fomei Top 2019

      10. 10. 2019

      Žiaci študijného odboru - grafik digitálny médií sa zúčastnili prezentačnej výstavy Fomei Top pre fotografov v Českej republike - Hradci Králové.

      Ani tento rok sme si nenechali ujsť podujatie FOMEITOP. Predajnú a prezentačnú výstavu značiek Canon, Nikon, Sony, FUJIFOTO, Fomei pre fotografov. Čakal nás bohatý program, veľké mená a ich chýrne fotografie a skúsenosti. Vybraní žiaci odboru GDM, tak prežili inšpiratívny deň plný fotografie, workshopov (food fotografia, fotografovanie modelky s motorkou), videa a fotografickej tlače. Celá akcia bola pre nás odborným a kultúrnym zážitkom.

    • Burza stredných škôl v Námestove
     • Burza stredných škôl v Námestove

      9. 10. 2019

      Tento rok sme sa opäť zúčastnili na burze stredných škôl na Orave v Námestove.

      Prostredníctvom našich študentov a propagačných materiálov sme záujemcov z radov žiakov základných škôl, výchovných poradcov, učiteľov a rodičov informovali o našej škole. Veríme, že aj takáto forma prezentácie pomôže žiakom i rodičom pri správnej voľbe povolania a správnom výbere strednej školy.

    • Druháci autoopravári na autosalóne v Nitre
     • Druháci autoopravári na autosalóne v Nitre

      7. 10. 2019

      Pre autolakovníkov, autoelektrikárov a automechanikov to bola veľmi zaujímavá akcia.

      Každý žiak si s pomedzi tých najlepších kúskov, od značky Ford až po najnovšie BMW, dokázal nájsť a poobzerať si to svoje obľúbené auto. Bolo sa na čo pozerať. Nákladné autá, traktory, karavány, osobné autá, športové autá a mnoho ďalších áut padlo do oka okoloidúcim. Myslím si, že niečo také sa nevidí každý deň.

    • Itexpo 2019 Žilina
     • Itexpo 2019 Žilina

      7. 10. 2019

      Po predchádzajúcich úspešných ročníkoch si Vás dovoľujeme pozvať na 10. ročník itexpo 2019 Žilina.

      Kedy a kde ?
      itexpo 2019 ZA“, sa bude konať dňa 22.10.2019 v čase od 9:00 hod.
      do 18:00 hod. v priestoroch SOŠ sv. Jozefa Robotníka.
      Ulica: Saleziánska 8225/18, 010 01 Žilina

      Podujatie organizuje spoločnosť Leonessa, s.r.o. v spolupráci s učebným odborom GDM školy SOŠ sv. Jozefa Robotníka.

    • Turnaj o pohár riaditeľa školy
     • Turnaj o pohár riaditeľa školy

      3. 10. 2019

      Už 5. ročník turnaja o pohár riaditeľa našej školy vyhrali žiaci 4. GDM a NDŠ ročníkov. Zápasy boli vyrovnané a niektoré aj veľmi prekvapujúce.

      Skóre bolo vysoké. Hralo sa do posledných minút s vášňou, radosťou a bojovnosťou pre futbal. Prekvapili najme žiaci prvého ročníka, ktorí sa umiestnili na 2.mieste. Na treťom mieste skončili žiaci druhých ročníkov a poslední skončili žiaci tretích ročníkov. Za pomoc by sme sa chceli poďakovať Michalovi Kubalovi, Matejovi Olšovskému, Jakubovi Falátovi, Mirovi Bolekovi, Marekovi Kuchťakovi pri organizovaní turnaja, fotení a zapisovaní výsledkov.

    • Naši murári aj v Prahe úspešní
     • Naši murári aj v Prahe úspešní

      1. 10. 2019

      September bol pre nás začiatok školského roku, ale pre našich murárov Jakuba Garana a Filipa Lovíšeka, pod vedením MOV p. Jána Tomáša, bolvyvrcholením ich úspešnej cesty na súťaži SUSO v Prahe.

      Tam si zmerali svoje vedomosti a zručnosti s finalistami z ČR.V jednej z čiastkových disciplín,

      v montáži s doskami Fermacel aj zvíťazili. Po štyroch dňoch náročného súťaženia nakoniec skončili ako najlepší zo Slovenska na celkovom piatom mieste. K dosiahnutým výsledkom im blahoželáme a za dobrú reprezentáciu školy ďakujeme.

    • Výstup Titusa Zemana
     • Výstup Titusa Zemana

      30. 9. 2019

      Vydarený 7. ročník Výstupu Titusa Zemana mal rekordný počet účastníkov.

      Z 240 turistov sa prvá 80 - ka vybrala o ôsmej ráno cez Kraviarske sedlo, aby o 12. 00 hod. mohla začat svätá omša na Veľkom Fatranskom Kriváni. Spomedzi mnohých rodiniek bola aj početná skupinka žiakov, rodičov, zamestnancov a exallievov našej školy. Na záver sa počasie umúdrilo a užili sme si pekný zostup do doliny. Ako povedal jeden z učastníkov: "Chýbalo počiatočné odhodlanie, ale na záver som bol milo prekvapený."

    • Účelové cvičenie
     • Účelové cvičenie

      25. 9. 2019

      Dňa 16. 9. sa v našej škole konalo účelové cvičenie

      Žiaci si pripomenuli teóriu a v praxi aj vyskúšali princípy zdravovedy, prvej pomoci, typografie a branných disciplín. Zúčastnilo sa desať tried, s ktorými sme vybehli na ikonu Žiliny - na kopec Hradisko.

  •  

   • Cenník služieb

   • Ponuka autoopravárenských, stolárskych a stavebných prác. 

    AUTOOPRAVÁRI 

    KONTAKT:
    dielne, servis: +421 948 007 519

   • Hľadáte prácu?

  • Staňte sa naším fanúšikom

   • Teams

  • Zvonenia

   Pondelok 27. 6. 2022
  • Naši partneri

   • Saleziáni don Bosca
   • Domka
   • Diecézny školský úrad Žilina
   • Saleziáni Žilina
   • 1. Kresťanský športový klub
   • Saleziánsky spolupracovníci
   • Exallievi
   • Vydavateľstvo don Bosco
   • Savio
   • Saleziánske školy Taliansko CNOS-CFP https://www.cnos-fap.it/
   • Drevársky magazín
   • Mafell
   • Spolupracujeme s ÚVTOS v Sučanoch

  • Počet návštev: 6798837