• Novinky

    • Kým kohút nezaspieva – klasika, ktorá zaujala
     • Kým kohút nezaspieva – klasika, ktorá zaujala

      9. 11. 2022

      V utorok 8. novembra sme sa zúčastnili na divadelnom predstavení drámy Ivana Bukovčana Kým kohút nezaspieva v podaní Slovenského filmového divadla.

      Nielenže si maturanti „naživo“ prebrali jedno z maturitných zadaní a osviežili si ho aj tí, ktorí už maturovali dávnejšie – hlavne sme po dlhom čase mali možnosť zažiť atmosféru ozajstného divadla. Príbeh z čias druhej svetovej vojny žiakov oslovil. Pozorne sledovali dianie na scéne a ako sa niektorí vyjadrili, ani raz sa nepozreli do mobilu... Ťažké morálne otázky ich nenechali ľahostajnými: Desať náhodných nevinných ľudí odsúdených na smrť. Zvrat udalostí žiada smrť len jedného z nich. Ako sa rozhodnú? Ako by sme sa rozhodli my? Ako by sme sa správali v podobnej situácii? Žiaci ocenili, že herci držali divákov, ktorí boli zvedaví, ako sa hra skončí, po celý čas v napätí. Aj na druhý deň sme sa na hodinách slovenčiny rozprávali o ich po

    • Stužková II. NDŠ
     • Stužková II. NDŠ

      9. 11. 2022

      Dňa 28.10.2022 sme svätou omšou v kostole sv. J. Bosca začali stužkovú slávnosť triedy II. NDŠ. Na záver sv. omše nám „Bráško“ don Marián Bundzeľ, posvätil naše zelené stužky.

      Po svätej omši sme sa presunuli do sály v kultúrnom dome Závodie, kde sme slávnostným nástupom otvorili našu stužkovú slávnosť. Pre našich rodičov, pedagógov a hostí sme si pripravili pekný a zábavný program. Na našej stužkovej nechýbala ani tombola plná zaujímavých cien. Bavili sme sa do rána tancom, hudbou a spevom.

    • Oceňovanie žiakov VÚC
     • Oceňovanie žiakov VÚC

      9. 11. 2022

      Oceňovanie žiakov ŽSK

      Vo štvrtok 27.10.2022 bol náš žiak Martin Maďar z II. NDŠ ocenený predsedníčkou VÚC na veľmi peknej akcii v sobášnom paláci v Bytči. Martin bol nominovaný na ocenenie za mimoriadne študijné a pracovné výsledky - je vzorom pre svojich spolužiakov. Akcia bola sprevádzaná kultúrnym programom žilinského gymnázia.

    • Záložka do knihy spája slovenské školy
     • Záložka do knihy spája slovenské školy

      8. 11. 2022

      Národný inštitút pri príležitosti Medzinárodného mesiaca školských knižníc tento rok vyhlásil už 11. ročník celoslovenského projektu pre stredné školy Záložka do knihy spája slovenské školy.

      Cieľom tohto projektu je nadviazanie kontaktov s inými strednými školami a podpora čítania prostredníctvom výmeny záložiek do kníh. Témou tohto roka bolo: Najlepší fantasy príbeh podľa mňa vyzerá takto... Tento rok sme si vzájomne vymenili vlastnoručne vyrobené záložky do knihy so strednou školou obchodu a služieb v Trenčíne. Žiaci prejavili svoju kreativitu a fantáziu.

    • Týždeň mobility
     • Týždeň mobility

      9. 11. 2022

      V rámci aktivity týždeň mobility sme pre našich žiakov, ktorí na dochádzanie do školy používajú dvojkolesové tátoše, prichystali raňajky. Vďaka, že šetrite phm, budujete silné zdravie a znižujete emisie

      Ing. Vladimír Běhálek, pedagóg

    • Beh 17. novembra
     • Beh 17. novembra

      9. 11. 2022

      Už 56. ročník behu 17. novembra,ktorý je súčasťou Univerzitných športových dní 2022 sa zúčastnili dvaja žiaci nadstavboveho štúdia. Aj keď sa neumiestnili na stupni víťazov ďakujeme za peknú reprezentáciu našej školy.

      Ing. Vladimír Běhálek, pedagóg

    • Zber mobilov
     • Zber mobilov

      9. 11. 2022

      Aj tento rok sme sa ako škola zapojili do RECYKLOHRY - zber mobilných telefónov. Celkovo sme za október vyzbierali 104ks. Vďaka, že spoločne bojujeme s drobným elektroodpadom. Recyklácia je cesta ako opätovne vrátiť nerastné bohatstvo do obehu.

      Ing. Vladimír Běhálek, pedagóg

    • ONLINE konferencia READYCON
     • ONLINE konferencia READYCON

      7. 11. 2022

      Žiaci maturitných ročníkov mali opäť možnosť zúčastniť sa na online konferencii READYCON, ktorá sa uskutočnila vo štvrtok 27. októbra. Jej cieľom bolo poskytnúť žiakom prehľad o aktuálnych trendoch a možných víziách budúcnosti, aby vedeli robiť lepšie rozhodnutia, ktoré im pomôžu uplatniť sa v rýchlo sa meniacom pracovnom prostredí.

    • Envirokonferencia
     • Envirokonferencia

      9. 11. 2022

      Enviro konferencia ŽSK (3.11.2022)

      Témy ochrany životného prostredia sú každým dňom aktuálnejšie. ŽSK pripravil stretnutie envirokoordinátorov zo škôl v Žilinskom kraji s cieľom zistiť potreby a možnosti škôl pri aplikácii enviroprojektov a dobrovoľníckych akcií.

      Ing. Vladimír Běhálek, pedagóg

    • Exkurzia do tlačiarne Neografia
     • Exkurzia do tlačiarne Neografia

      4. 11. 2022

      iaci 3. GDM mali 27. októbra 2022 možnosť ísť na exkurziu do tlačiarne NEOGRAFIA vo Vrútkach.S pani učiteľkou Mieresovou a s pánom učiteľom Šebešom sme išli na exkurziu do tlačiarne NEOGRAFIA vo Vrútkach.

      Pán sprievodca nás previedol po celom areáli, kde sme videli začiatok procesu výrobu knihy až po výsledok, ktorý putuje ku zákazníkom.Sme vďační, že si na nás v tlačiarni našli čas, a že sme pochopili výrobe knihy o čosi viac.

    • Aj my sme sa zúčastnili svätorečenia v Ríme
     • Aj my sme sa zúčastnili svätorečenia v Ríme

      26. 10. 2022

      V nedeľu 9. októbra vyhlásil pápež František saleziána koadjútora Artemide Zattiho za svätého. Na túto slávnosť v Ríme putovala aj skupinka z našej školy, ktorú sme zastupovali my žiaci spoločne s exallievmi, majstrami a saleziánmi. Mali sme tiež špeciálnu úlohu a to priniesť na svätorečenie spomienkové predmety - obrázky s podobizňou sv. Artemide Zattiho. Ako škola sme boli oslovení vyrobiť tieto podobizne, ktoré sa stali darčekom pre vyše 700 pozvaných hostí svätorečenia, najmä pre saleziánov koadjútorov z celého sveta.

      Naša púť do Ríma bola plná zážitkov, úsmevných príhod, ale aj odriekania a sebazapierania. Naši organizátori pre nás pripravili pekný program a cestou do Ríma si ešte spravili krásny výlet. Prvý deň vo štvrtok sme navštívili majestátne Dolomity, kde sme sa potešili prenádherným výhľadom a úžasnou prírodou. Navštívili sme aj rodný dom sv. Artemide Zattiho. Ďalší deň s

     • Imatrikulácie

      24. 10. 2022

      Imatrikulácie sú súčasťou prijatia žiakov prvých ročníkov do jednotlivých cechov. Aj v našej škole si tretiaci počas štvrtkového poobedia (20. 10) pripravili úlohy pre prvákov.

      Prváci boli trošku vystrašení a plní očakávania, čo ich čaká. Všetko dobre dopadlo. Grafici si vyskúšali spoločné kreslenie, autoopravári nám ukázali montáž a demontáž kolesa, upratovanie jednotlivého náradia či meranie napätia. Stolári pílili drevo, zatĺkali klince a murári nanášali strierku. Nechýbalo ani úsmevné video, ktoré si pripravili tretiaci. Celým programom nás sprevádzali moderátori a program bol spestrený hrou na klávesy. Záver sa niesol v duchu odovzdávania cechovacích listov a prijatia do jednotlivých cechov. Ďakujeme všetkým, ktorí program pripravovali a aj prvákom, že sa doň zapojili. Prajeme všetkým prvákom úspešné štúdium v našej škole.

    • Exkurzia parlament
     • Exkurzia parlament

      24. 10. 2022

      Po dlhšej ceste sme prišli do Bratislavy, kde sme sa tešili na všetko, čo nám dnešný výlet ponúkne. Cestou do parlamentu sme sa zastavili na mieste, kde minulý týždeň boli zavraždení dvaja mladí ľudia, aby sme prejavili, že nenávisť plodí zlo a aké môže mať fatálne následky.

      Dostali sme sa do parlamentu, kde sme naživo videli hlasovanie národnej rady a dozvedeli sa množstvo zaujímavosti. Pútavým rozprávaním nás pán previedol priestormi, odfotili sme sa s čestnou strážou a obdivovali nádherné obrazy, ktoré majú hodnotu niekoľko miliónov eur. Následne nás pred hradom čakal šofér autobusu, ktorý bol aj naším sprievodcom. Prehliadka starého mesta s výkladom nás obohatili. Poukázal na renesančné a iné historické budovy či pamiatky. Prehliadka skončila pri Eurovei, kde sme mali rozchod. Na záver sme sa zastavili v pražiarni Zlaté zrnko, ktorá sa nachádza v Ivanke pri Dunaji. Bol o únavný,

    • Autosalón v Nitre
     • Autosalón v Nitre

      14. 10. 2022

      Vo štvrtok 13. 10. 2022 sa druháci mechanici zúčastnili autosalónu v Nitre. Výstava bola pre všetkých zaujímavá a inšpirujúca.

      Zoznámili sme sa s novinkami zo sveta motorizmu. Nechýbala ani prehliadka veteránov či vojenskej techniky. Medzi unikáty výstavy patrilo prvé slovenské vodíkové vozidlo superauto. Jedna z výstavných hál bola venovaná tuningovým skvostom z celého Slovenska. Videli sme viaceré autá napr. bavorák e 46, ktorý mal v sebe motor z AMG - vého mercedesu a felícia s výkonom 464 koní. Bol to úžasný zážitok a určite neľutujeme, že sme sa tejto akcie zúčastnili.

    • Turnaj o pohár riaditeľky školy
     • Turnaj o pohár riaditeľky školy

      12. 10. 2022

      27.09.2022 sa v našej škole uskutočnil tradičný turnaj, o pohár riaditeľky školy vo futsale, medzi jednotlivými ročníkmi.

      Turnaja sa zúčastnili žiaci jednotlivých ročníkov, ktorí proti sebe bojovali najprv základnej skupine každý s každým a potom v semifinále, kde porazení hrali o tretie miesto a víťazi postúpili do finále. Vo finále sa stretli žiaci maturitných ročníkov a žiaci prvých ročníkov. V súboji o tretie miesto si to zase rozdali žiaci druhých a tretích ročníkov. Viac šťastia mali druháci, ktorí skončili napokon tretí a tretiaci skončili na štvrtom mieste. Celkovým víťazom sa stali žiaci maturitných ročníkov, ktorí porazili prvákov až na pokutové kopy. Najlepším strelcom sa stal Matúš Verčík a brankárom Andrej Šterba. Všetkým ďakujeme za účasť a už teraz sa tešíme na ďalší ročník tohto turnaja.

  • Objednaj si originálnu ikonu saleziánskeho svätca Artemide Zattiho od našich stolárov!

  •  

   • Cenník služieb

   • Ponuka autoopravárenských, stolárskych a stavebných prác. 

    Cennik_autoopravari_4_2023.pdf

    KONTAKT:
    dielne, servis: +421 948 007 519

   • Hľadáte prácu?

  • Staňte sa naším fanúšikom

   • Teams

  • Zvonenia

   Streda 31. 5. 2023
  • Naši partneri

   • Saleziáni don Bosca
   • Domka
   • Diecézny školský úrad Žilina
   • Saleziáni Žilina
   • 1. Kresťanský športový klub
   • Saleziánsky spolupracovníci
   • Exallievi
   • Vydavateľstvo don Bosco
   • Savio
   • Saleziánske školy Taliansko CNOS-CFP https://www.cnos-fap.it/
   • Drevársky magazín
   • Mafell
  • Počet návštev: 7624198